Kaip kovoti su kūno pokyčiais nėštumo metu?

Tikriausiai sunkiai rastume žmogų, kuris nesutiktų, jog pradėjusios lauktis moterys išgražėja ir nėštumas bene visuomet asocijuojasi su žvilgančiomis akimis bei lygia ir spindinčia oda. Tačiau tikrai ne kiekvienos būsimos motinos skruostus papuošia švelnus raudonis. Daugeliui moterų nėštumo metu tenka susidurti su didelėmis odos ir kūno problemomis, tokiomis kaip aknė, melazma, padidėjęs plaukų augimas, odos elastingumo sumažėjimas ir strijos. Kad nesijaudintumėte dėl galimų kūno pasikeitimų nėštumo metu, pristatome pakitimų priežastis bei kaip su jais galite kovoti!

Atsiradusi aknė

Pasak aukščiausios kvalifikacijos odos priežiūros ekspertų, dėl žavaus švytėjimo nėštumo metu, moterys gali dėkoti 40% padidėjusiam kraujo kiekiui bei hormonų ir kūno riebalų pasikeitimams. Aktyvesnė kraujotaka odai suteikia daugiau reikalingų medžiagų ir deguonies, o padidėjęs Jūsų kūno svoris odai suteikia stangrumo bei lygumo. Tačiau kartais, tokie organizmo pokyčiai, ypač padidėjusi riebalų gamyba, gali sukelti nemalonių problemų. Viena iš jų – staiga atsiradusi aknė. 

Dėl hormoninių svyravimųir padidėjusios kraujotakos, kūnas gali sukaupti riebalų perteklių. Tokiu atveju, atsiranda tikimybė, jog negyvos odos ląstelės padengs Jūsų veido odą ir užkimš poras. Žinoma, kiekvienai besilaukiančiai moteriai aknės tipas skiriasi, tačiau priežastis išlieka ta pati. 

Siekiant geriausių ir saugiausių rezultatų, besilaukiančioms ar krūtimi maitinančioms moterims, dėl aknės gydymo patariame pasitarti su gydytoju. Bet jeigu esate jau pirmagimį pagimdžius mama ir kenčiate aknės sukeliamą diskomfortą, siūlome aknės gydymą su ELOS™ technologija. Gydymo metu saugiai išvalomi giliausi uždegimo židiniai ir sureguliuojama riebalinių liaukų veiklą, todėl pašalinama pati problemos priežastis.

Melazma

Nėštumas yra tiesiogiai susijęs ne tik su lytinių hormonų estrogeno ir progesterono veikla, tačiau lygiai taip pat daro įtaką melanocitui – organizmo ląstelei, atsakingai už Jūsų odos pigmentą. Todėl net 50% besilaukiančių moterų susiduria su melazma. Ant veido atsirandanti melazma, dažniausiai išryškėja tik artėjant nėštumo pabaigai. Tačiau negalvokite, jog ši problema negali atsirasti dėl kitų priežasčių. Pigmentinės dėmės išryškėja ir dėl ilgalaikio saulės poveikio, todėl, ypač nėštumo metu, naudokite priemones, kurios apsaugotų Jūsų odą nuo kenksmingų UV spindulių.

Tam, kad po gimdymo melazma nebekeltų diskomforto ir Jūs vėl galėtumėte puikuotis skaisčia bei lygaus atspalvio oda, rekomenduojame pigmentinių dėmių šalinimą su ELOS™ technologija. ELOS™ technologijoje pasitelkiami bipoliniai radijo impulsai ir optinė energija skatina natūralų odos ląstelių atsinaujinimą. Tai šiuolaikinė procedūra, kurios metu yra suardomas melaninas, todėl išnyksta odos paviršiuje pasireiškianti lengva pigmentacija.

Padidėjęs plaukų augimas

Tikriausiai dažnai, pamatę besilaukiančia moterį, pagalvojame, jog sustiprėjusios bei sparčiau augančios garbanos – nėštumo privalumas. Deja, ne visada yra taip, kaip atrodo. Dėl nėštumo sukeliamų hormonų svyravimų, plaukai ima dygti žymiai greičiau ne tik tankesni ir storesni, bet ir tose vietose, kur jų paprastai nebūdavo: panosėje, ant skruostų, krūtinės, pilvo, pėdų ar kitose kūno vietose. Nors ir netrūksta jų šalinimo metodų, tačiau laikui bėgant vieni tampa fiziškai nepatogūs, kiti reikalauja per daug laiko ir kantrybės, o treti – nesuteikia norimo rezultato. 

Žinoma, kaip ir ankščiau minėtoms problemoms, taip ir pagausėjusiam nepageidaujamų plaukų pertekliui – sprendimo būdų tikrai yra. Vienas iš jų – plaukelių šalinimas GentleLase Pro-U lazerinės epiliacijos technologija. Tai greita bei odos sudirginimo nesukelianti procedūra su Aleksandrito lazeriu, kurios privalumas – plaukelių augimo mažėjimas po kiekvienos procedūros. 755nm dažniu veikiantis lazeris yra efektyviausia šiuo metu naudojama plaukelių šalinimo technologija. Lazerio impulsai parenkami pagal Jūsų odos tipą, todėl procedūra gali būti atliekama ir šviesiems, ir tamsiems odos tipams. GentleLase PRO-U yra itin saugi, neskausminga ir patikrinta procedūra. 

Strijos

Strijos – vienas iš dažniausių ir geriausiai žinomų odos pokyčių nėštumo metu. Odai tempiantis, susilpnėja elastinės skaidulos, todėl net 90% nėščių moterų odos įtrūkimai, vadinami strijomis, atsiranda ne tik pilvo srityje, bet taip pat ant kojų, sėdmenų, juosmens ar krūtinės. Nors manoma, kad odą maitinantys kremai bei vitaminas E gali padėti išvengti strijų atsiradimo, specialistai perspėja, jog nėra atliktų tyrimų, kurie įrodytų šių priemonių prevencinę pagalbą. Deja, tai reiškia, kad nėra jokio realaus būdo, kuris sumažintų strijų atsiradimo galimybę.

Nors ir siekiate tobulos kūno odos, turite suprasti, jog visiškai pašalinti strijų – negalima. Tačiau odos įtrūkimus sumažinti ir padaryti nepastebimais gali tik tinkamai parinktas gydymas. Paprastai manoma, kad strijos pašalinamos tik kartu su oda – chirurginiu būdu. Tačiau šiai dienai, atkurti elastinių skaidulų sumažėjimą yra įmanoma, pasitelkiant modernias technologijas. Bet ką iš tikrųjų galime vadinti tinkamu gydymų? Svarbiausia, jog Jūsų gydymas, kurį pasirinksite padėtų odai skatindamas kolageno ir elastino gamybą, natūralų odos ląstelių atsinaujinimą bei suaktyvintų fibroblastus, ir kraujotaką. 

Būtent tokį strijų šalinimo gydymą Jums gali pasiūlyti Skinny Klinikos specialistai. Strijų šalinimas su Sublative™ technologija remiasi natūraliu odos atkūrimu. Skirtingai nuo lazerinių procedūrų, naudojant šią technologiją yra efektyviai paveikiamas viršutinis Jūsų kūno odos sluoksnis. Procedūros metu yra skatinama kolageno ir elastino gamyba, todėl po procedūrų kurso audiniai visiškai atsinaujina ir strijos tampa nepastebimos. Kitaip sakant yra skatinamas naujos odos prieaugis. Tai inovatyvus metodas, kurio efektyvumas patvirtintas moksliniais tyrimais.

Prarastas odos elastingumas

Besilaukiančių moterų kūno odai yra sunku ne tik prisitaikyti prie svorio padidėjimo nėštumo metu, tačiau lygiai pat – atsigauti po jo. Taip yra todėl, kad oda nebepagamina pakankamai kolageno ir elastino. Dėl šios priežasties, ties liemens linija, skruostuose, aplink smakrą ar po rankomis oda neretai praranda savo elastingumą. Norinčios sumažinti šią problemą, siūlome išbandyti kūno bei veido odos stangrinimą su Venus Legacy™ technologija. Tai inovatyvi ir švelni šildomojo poveikio procedūra, visiškai nesukelianti nemalonių pojūčių bei tinkanti visiems odos tipams. Patentuotas daugiapolio radijo dažnių spinduliavimas ir impulsinių magnetinių laukų technologija Venus LegacyTM sušildo poodinį sluoksnį ir natūraliai paspartinama kolageno bei elastino gamyba, todėl vėl atgaunate stangrią, ir jaunai atrodančią odą.

Kiekvienos, naują gyvybę nešiojančios, moters kūnas patiria didelius pokyčius. Tačiau kiekviena moteris vertina ir žiūri į savo kūną skirtingai. Vienos, į atsiradusios strijas gali žiūrėti, kaip į priminimą apie jų stiprybę ir išnešiotą gyvybę, kitos – kaip į nepageidaujamus bei diskomfortą keliančius kūno pokyčius. Kad ir koks bebūtų Jūsų asmeninis pasirinkimas, visada įsitikinkite, kad būdai, padedantys susitvarkyti su kūno pakitimais yra patikimi ir patvirtinti moksliniais tyrimais. Taigi, jeigu nėštumo metu atsiradusi aknė, padidėjęs plaukuotumas, melazma, odos elastingumo sumažėjimas ar strijos kelia nepatogumus – Jums visada padės Skinny Estetikos Klinikoje dirbantys specialistai!