Kas sukelia celiulitą ir kaip jo atsikratyti?

Svarstote, kas tie odos paviršiaus nelygumai jūsų šlaunų, klubų, sėdmenų ir pilvo srityje? Tai vadinama celiulitu, tačiau daugelis dar atpažįsta jį kaip  „apelsino žievelę“. Kad ir kaip pavadintumėte, tai gali priversti jaustis nemaloniai ir nepatogiai, ypatingai, jei planuojate dėvėti trumpus ar aptemptus drabužius.

Celiulitas pasitaiko labai dažnai ir yra visiškai nepavojingas fizinei sveikatai, tačiau jis gali turėti įtakos jūsų pasitikėjimui savimi. Laimei, modernios medicininės technologijos siūlo sprendimus, kuriais pasiekiami ilgalaikiai rezultatai.  

Kas sukelia celiulitą?

Dauguma moterų ir kai kurie vyrai, tam tikru gyvenimo periodu susiduria su celiulitu. Medicinos mokslas negali tiksliai nustatyti, kodėl atsiranda celiulitas, tačiau gydytojai mano, kad tai susiję su odos jungiamojo audinio ir riebalų sluoksnio, esančio po juo, sąveika. Kai riebalų ląstelės išsikiša į jungiamuosius audinius tinkamomis sąlygomis, gali atsirasti celiulito sukeliami odos nelygumai. 

Celiulito atsiradimą gali lemti amžius, lytis, genetika, hormonai, mityba ir kiti gyvenimo būdo veiksniai, visgi, moterys daug dažniau susiduria su celiulitu nei vyrai. Be to, senstant oda tampa mažiau elastinga ir plonesnė, o tai palengvina celiulito vystymąsi. 

Dar viena iš priežasčių gali būti hormonų, tokių kaip estrogenas, sumažėjimas. Estrogenas glaudžiai susijęs su jungiamojo audinio kraujotaka, tad sutrikus tinkamui šio hormono kiekiui, gali atsirasti celiulitas. 

Nepriklausomai nuo celiulito sukeliamų veiksnių, jis pasireiškia skirtingai. Yra keturi skirtingi celiulito laipsniai:

Nulinis laipsnis neturi matomo celiulito. Tačiau jis gali pradėti formuotis po odos paviršiumi ir netrukus tapti pastebimu. 

Pirmas laipsnis vadinamas riebaliniu celiulitu. Jis pasireiškia nedideliais odos nelygumais.

Antras laipnis vadinamas edematiniu celiulitu. Odos paviršius, dėl šio celiulito ir skysčių sulaikymo atrodo tarsi „varškė“.

Trečias laipsnis vadinamas fibroziniu celiulitu. Palyginus su kitų laipsnių celiulitu, dėl šio, odos sluoksnis sukietėja, matomi gilūs nelygumai, oda praranda elastingumą. 

Žinodami celiulito, su kuriuo susiduriate, laipsnį, galėsite taikyti tinkamą gydymą. 

Kaip atsikratyti celiulito?

Celiulitą, ypač aukštesnio laipsnio, yra gana sunku išgydyti. Nors įvairūs anticeliulitiniai kremai gali laikinai užmaskuoti celiulitą, verta apsvarstyti ir kitas procedūras, kurios gali sumažinti jo matomumą arba visiškai jį pašalinti.

Pirmiausia, jei rūkote – meskite. Cigarečių rūkymas suskaido kolageną, išeikvoja antioksidantus ir sumažina odos elastingumą. Taip pat, stenkitės laikytis sveikos mitybos. Kai medžiagų apykaita gerai funkcionuos, jūsų kūnas paleis riebalinius audinius. Galiausiai, vidutinio intensyvumo mankšta turėtų padėti išsiugdyti raumenų masę tose vietose, kurios linkusios į celiulitą. Apatinės kūno dalies treniruotės yra puikus būdas sutelkti dėmesį į bendras problemines sritis.

Tačiau, net ir laikydamiesi sveikos mitybos, daug mankštindamiesi ir taikydami sveikos gyvensenos principus, galite ir toliau susidurti su celiulitu. Geriausias būdas atsikratyti celiulito yra medicininis estetinis gydymas. Tai efektyvus, saugus būdas pagerinti savo kelionę link sveiko, stipraus kūno, kurio visada norėjote.

Celiulito mažinimo procedūros paprastai yra nechirurginės, trunka apie 30 minučių ir nereikalauja ilgo procedūro kurso taikymo. Daugumos estetinių celiulito mažinimo procedūrų metu, naudojama energija pagrįstą technologiją, kuri tiekia šilumą giliai po jūsų odos paviršiumi. Procedūra suskaido pagrindines riebalų ląsteles ir skatina jūsų kūną gaminti daugiau kolageno. Šis derinys padeda kovoti su senėjimo, mažėjančių hormonų ir kitų veiksnių, galinčių sukelti celiulito atsiradimą ant jūsų odos, poveikiu. Po gydymo turėtumėte mėgautis akivaizdžiai lygesne, stangresne oda.

Estetinės procedūros celiulito gydymui

Celiulitą galite užmaskuoti naudodami įvairius anticeliulitinius kremus, tačiau norint atsikratyti jo visam laikui, reikia mokslu pagrįstų sprendimų, kuriuos pateiktų profesionalus paslaugų teikėjas.

Vienas iš celiulito mažinimo būdų – gydymas su Venus Legacy™, kuris naudoja daugiapolį radijo dažnį ir impulsinius elektromagnetinius laukus (PEMF), kad pašildytų gilesnius odos sluoksnius. Riebalų ląstelės sunaikinamos, o jūsų kūnas gamina daugiau kolageno ir elastino skaidulų. Tuo pačiu metu impulsinis siurbimo judesys traukia odą aukštyn, leisdamas karščiui pasiekti giliausius odos sluoksnius. Tai efektyvi ir patogi procedūra, kuri lemia mažesnį celiulito matomumą ir lygesnę odą.

Kita iš rekomenduojamų procedūrų – Body Ballancer® 606. Tai nauja, moderni, FDA patvirtinta ir pasaulyje pripažinta, kaip auksinio standarto, limfinio masažo sistema, kurią dabar galime pasiūlyti Skinny klinikoje. Tai nepaprastai atpalaiduoja – tereikia gulėti, kol gydomos probleminės kūno vietos. Body Ballancer® 606 naudoja patentuotus pripučiamus kompresinius drabužius švelniam arba stipresniam masažui.  Kiekviename drabužyje yra 24 atskiros oro kameros, kurios persidengia ir atlieka sklandžius suspaudimo smūgius, nukreiptus į kiekvieną apdorotos srities colį. 

Dar viena procedūra, taikoma kovoti su celiulitu yra viso kūno apimčių mažinimas su Emerald lazeriu. Emerald lazerio sistema skleidžia dešimt žalios energijos lazerio spindulių, kurie viso gydymo seanso metu veikia pasirinktą kūno sritį iš visų pusių – 360°. Lazerio spinduliai skverbiasi į poodį, paveikia riebalines ląsteles, tačiau jų “nenužudo” – taip palaikoma hormonų pusiausvyra. Emerald lazeris iš riebalinių ląstelių pašalina riebalų perteklių, kuris limfos pagalba yra išvedamas iš audinių, o pati riebalinė ląstelė – susitraukia ir funkcionuoja sveikai.

Toksinų iš organizmo išvalymui ir odos aprūpinimui vitaminais bei mineralais siūlome išbandyti liekninantį įvyniojimą Thalion. Tai tin didelės dumblių koncentracijos įvyniojimo procedūra, stimuliuojanti medžiagų apykaitą ir skatinanti nepageidaujamų riebalinių ląstelių skilimą. Liekninančio įvyniojimo metu organizmas yra aprūpinamas būtiniausiais mineralais ir mikroelementais, kurie natūraliai visam kūnui suteikia reikalingos energijos. Stiprus stimuliacijos poveikis suaktyvina medžiagų apykaitą, tuo pat metu skatindamas riebalinių ląstelių skilimą. Su Thalion palepinsite savo kūno odą, išsivalysite toksinus bei efektyviai celiulito, naudojant tik natūralias medžiagas!

Išbandėte daugybę įvairių celiulito gydymo būdų, tačiau rezultatai jūsų netenkina? Atvykite į Skinny Estetikos Kliniką, kurioje dirbantys specialistai padės atsisveikinti su celiulitu!