10 įpročių, kurie padės atsikratyti aknės

Aknė dažnai sukelia nemalonumų ne tik paauglystėje, bet ir jau suaugus. Bręstant, oda susiduria su daugeliu pokyčių, vien jie gali būti pagrindinė aknės atsiradimo priežastis. Tyrimai rodo, jog 55% suaugusiųjų nuo 20 iki 40 metų susiduria su akne. Nesvarbu, kaip dažnai tai pasitaiko, spuogai sukelia didelį diskomfortą. Geros naujienos yra tai, kad šiandien estetinės medicinos mokslas yra labai pažengęs ir gali padėti atsikratyti spuogų. Prieš užsirašydami aknės gydymo procedūrai, įsitikinkite, kad vengiate šių dešimties įpročių, kurie sukelia spuogus. 

1. Liečiate veidą

Dažnas veido lietimas dienos eigoje gali sudirginti odą ir sukelti odos uždegimą. Net ir švariomis rankomis galima pernešti bakterijas ant veido. Stenkitės kuo rečiau liesti veidą, nebent aplikuojate veido priežiūros produktus. 

2. Spaudžiate spuogus

Šio įpročio reikia atsisakyti, nes tai tik pablogins infekcijos situaciją ar net paliks randus. Jeigu iškilo spuogas, geriausia naudoti produktus, skirtus jo ,,išdžiovinimui” arba užsirašykite pas kosmetologę, kad tai būtų atlikta profesionaliai. 

3. Naudojate šiurkščius veido produktus

 Daugelis to nežino, tačiau aknę gali sukelti ir per dažnas cheminių ar mechaninių pilingų naudojimas. Nors šie produktai skirti valyti odą ir apsaugoti ją nuo spuogų, naudojant juos per dažnai, galima lengvai pašalinti natūralų odos apsauginį barjerą. Be šio barjero oda pradeda gaminti sebumo perteklių ir taip odos poros yra užkemšamos. 

4. Kasdien dėvite sunkų” makiažą

Odai reikia kvėpuoti, o makiažas dažnai tam trukdo. Jeigu kovojate su akne, naudokite lengvesnius makiažo pagrindo produktus, tokius kaip vandens pagrindo BB kremą, taip jūsų odos poros galės kvėpuoti. Taip pat, makiažo produktai, sudėtyje turintys alkoholio ar aliejaus užkemša poras, todėl atsiranda spuogai. 

5. Neplaunate veido prieš ir po sporto treniruotės

Sportas padeda palaikyti tinkamą bendrą fizinę būklę, tačiau, jei tinkamai nesirūpinate oda, sportas aknę gali pabloginti. Labai svarbu prieš treniruotę nuvalyti makiažą, taip apsaugosite odos poras nuo užsiteršimo prakaituojant. Pasirūpinkite oda ir po treniruotės – naudokite švelnų prausiklį, lengvą toniką ir drėkinamąjį kremą. 

6. Negeriate tinkamo kiekio vandens

Kasdien gerkite daug vandens – tai padės iš jūsų kūno pašalinti toksinus bei apsaugos nuo uždegimo, kuris gali sukelti aknę. 

7. Nevalgote subalansuoto maisto

Per daug perdirbtų maisto produktų, cukraus, kofeino ir pieno produktų gali sukelti aknę. Vietoj to, stenkitės maitintis pilno grūdo praturtintais produktais, daržovėmis, vaisiais, riešutais ir sėklomis. Šie produktai gali padėti išvengti aknės, nes sudėtyje turi antioksidantų, kurie apsaugo nuo laisvųjų radikalų sukeliamos žalos. 

8. Nenaudojate tinkamų veido priežiūros priemonių

Paprasta veido priežiūros rutina yra gerai, tačiau galite pasiekti geresnių odos rezultatų, jeigu naudosite produktus, padedančius valyti odą. Cheminiai pilingai, tokie kaip mažos koncentracijos salicilio rūgštis, gali padėti išvalyti odą ir apsaugoti nuo spuogų susidarymo. Kita vertus, venkite bet kokių produktų, dirginančių odą. Drėkinkite odą, nes sausa oda linkusi gaminti sebumo perteklių, o tai užkemša poras ir sukelia spuogus. 

9. Nepakankamai miegate

Miegas yra labai svarbus, siekiant išlaikyti sveiką ir švarią odą. Miegant, kūnas stengiasi atstatyti odos būklę iš odos vidaus ir išorės, skatina kolageno ir elastino gamybą, taip odai suteikiant stangrumo ir švytėjimo. Nepraleiskite miego laiko, stenkitės miegoti bent 8 valandas per naktį. 

10. Nesilankote pas dermatologą

Kartais, aknė yra sukeliama rimtesnių sveikatos problemų, kurias turi nustatyti specialistas. Sudėtingiems spuogų atvejams taip pat gali padėti farmacinė intervencija arba tik receptiniai preparatai, tokie kaip retinolis, tad užsirašykite pas dermatologą informatyviai, individualiai konsultacijai. 

Estetinės procedūros, padedančios kovoti su akne

Aknė pasireiškia, kai plauko folikulą supančias liaukas užkemša riebalai ir negyvos odos ląstelės. Besidauginančios bakterijos sukelia infekciją, susiformuoja spuogai. Skinny klinikoje, turintiems problemų su akne, rekomenduojame aknės gydymą ELOS™ technologija. Ši technologija apjungia bipolinių radijo dažnių ir mėlynosios šviesos energiją, kuri prasiskverbia į odą ir sunaikina bakterijas bei lėtina perteklinę riebalų gamybą – taigi nebelieka aknę sukeliančių veiksnių. Impulsai pasiekia giliausias liaukų vietas, todėl pasiekiamas maksimalus poveikis naikinant ne tik pasekmes, bet ir pačią uždegimo priežastį.

Gali pasirodyti, jog valydami veido odą šveitikliais, vėliau prausdami ją prausikliais bei tonizuojant tonikais, užkertame kelią nešvarumams, tačiau tai odos 100 proc. neišvalo, o kai kuriais atvejais ją net dar labiau sudirgina. Taip yra todėl, kad oda kasdien susiduria su prakaitu, dulkėmis, šalčiu bei karščiu, kurie išderina odos pH, o naudojant makiažą veidas dar labiau teršiamas. Tad paprastai tariant, valydami odą tik įprastomis kosmetinėmis priemonėmis paslepiame problemos paviršių, bet ne židinį. Tokiu atveju, rekomenduojame išbandyti odos oksigenacijos su Geneo™ procedūrą, kurios metu, pasitelkiant unikalų sudedamųjų dalių derinį, sprendžiamos konkrečios odos problemos. Atliekant šią procedūrą, veido oda švelniai nušveičiama bei prisotinama deguonies, taip paskatinant odos atsinaujinimo procesus. Geneo™ procedūros itin individualizuotos, parenkamos atsižvelgiant į konkretų odos tipą ir poreikius. Taip pat, rekomenduojame išbandyti giluminį odos valymą, kuris ne tik padeda atsikratyti spuogelių, negyvų odos ląstelių bei inkštirų bet ir susigrąžinti odos spindesį. 

Paprastai, tradiciniai šveitikliai kardinaliai mažina arba didina odos pHs, todėl rekomenduojame išbandyti profesionalų rūgštinį veido odos pilingą. Tai ypač efektyvi procedūra odos ląstelių atsinaujinimui, jaunatvinių spuogų gydymui, randelių, atsiradusių nuo spuogų, naikinimui, odos tekstūros išlyginimui bei regeneracijai skatinti.

Kovojate su akne, tačiau neatrandate tinkamų būdų? Atvykite į Skinny kliniką ir mūsų specialistai padės išsirinkti tinkamiausią procedūrą jūsų odos būklei pagerinti.