Lipolitikai – tiesa ir mitai

Veido oda be raukšlelių, stangrus kūnas ir klubai be celiulito – visa tai bus tendencija dar ilgą laiką. Tačiau, jeigu gamta Jūsų neapdovanojo norimomis proporcijomis, jų galite pasiekti estetinės medicinos pagalba. Vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių būdų – lipolitikų injekcijos.

Procedūros metu į paodį yra suleidžiamas injekcinis, lipolitinis preparatas, kurio sudėtyje yra veikliųjų medžiagų, tokių kaip fosfotidilholinas ir naujos kartos peptidai. Biologiškai aktyvios medžiagos prasiskverbia į riebalines ląsteles, skatina jų natūralų mažėjimą, šalina vandens perteklių, gerina mikrocirkuliaciją, medžiagų apykaitos procesus, limfos nutekėjimą, paveiktų lipidų pasišalinimą iš organizmo. Injekcijų metu naudojamo preparato sudėtyje esantys peptidai efektyviai atstato savaimines odos regeneracines funkcijas.

Tačiau, yra dalis manančių, jog lipolitikų injekcijos – labai pavojingos sveikatai bei turi pasekmes, pavyzdžiui, tuberozės atsiradimą. Kita dalis – dalinasi džiuginančiais rezultatais. Kaip yra iš tikrųjų? Kokiais mitais apie lipolitikų injekcijas, galima tikėti, o kokiais – ne?

Yra kūno ir veido lipolitikų

Teiginys nėra visiškai teisingas. Lipolitikus galima suskirstyti į dvi kategorijas:

Tiesioginiai lipolitikai: Sunaikina riebalų ląstelių membraną. Riebalai ir visas jų turinys pašalinamas iš organizmo. Šie lipolitikai skirti, norint sumažinti kūno riebalų kiekį.

Netiesioginiai lipolitikai: Pagreitina ląstelėse esančių riebalų skaidymą, jų nesunaikinant. Ląstelė „praranda svorį“, dėl to mažėja tūris. 

Kuriuos lipolitikus pasirinkti – nusprendžia specialistas. Pavyzdžiui, jei moteris nori atsikratyti tūrio pagurklio srityje, beprasmiška bandyti jį sumažinti netiesioginio veikimo lipolitikų pagalba. Šiuo atveju tik tiesioginis bus veiksmingas. Tačiau, jeigu Jums reikia pašalinti nedidelį kiekį riebalų nuo veido – pakaks netiesioginių lipolitikų.

Lipolitikų injekcijos turi indikacijų

Tiesa. Jei kalbame apie tiesioginius lipolitikus – svarbu sutelkti dėmesį į probleminės zonos (riebalinių sankaupų) apimtį. Svarbu paminėti, kad su tokiomis injekcijomis galite problemas spręsti tik lokaliuose vietose: pagurklyje, paakiuose, pilvo, klubų, kelių, šlaunų, sėdmenų ar žąstų srityse. 

Jei kalbėsime apie netiesioginius lipolitikus – jų vartojimo indikacija vadinama deformacijos-edematozės senėjimo tipu, kai riebalų sankaupos pradeda “slinkti” žemyn, o kūnas ar veidas pradeda atrodyti, lyg prisikaupęs skysčių.

Lipolitikų injekcijos – vienas iš būdų kovoti su nutukimu

Mitas. Dažnai žmonės, turintys 15–20 kg antsvorio, kreipiasi į specialistą su prašymu pašalinti visus riebalus. Tačiau, tokiu atveju, pirmiausiai būtina normalizuoti svorį, o tada dirbti su probleminėmis sritimis, naudojant kosmetinius metodus. Pavyzdžiui, sumažinti tik veido apimtį, išlaikant kūno pilnumą – negalima. Pirmiausia, tai atrodys neharmoningai ir neestetiškai, antra – su netinkama mityba, sunaikintos riebalų ląstelės sugrįš labai greitai. 

Lipolitikų injekcijos turi daug komplikacijų

Po injekcijos, gali būti tik laikinas odos paraudimas, patinimas, padidėjęs jautrumas ar kraujavimas iš injekcijos vietos.

Rimtos komplikacijos gali atsitikti tik tada, kai procedūra atliekame neprofesionaliai. Internete galima surasti nemažai informacijos apie audinių nekrozės atvejus bei riebalinio audinio tuberoziškumą po procedūros… Tačiau, jeigu tai ir tiesa – procedūra buvo atlikta neprofesionaliai ir lipolitikų preparatas buvo vartojamas neteisingai! Lipolitikai švirkščiami tam tikro ilgio adata ir tam tikra technika. Procedūros rezultatas labai priklauso nuo specialisto rankų. Todėl, atidžiai rinkitės gydytoją!

Kitas svarbus dalykas – specialisto rekomendacijų laikymasis po procedūros. Labai svarbu: laikytis subalansuotos mitybos, palaikyti fizinį aktyvumą, gerti pakankamai vandens bei vengti alkoholinių gėrimų. Priešingu atveju, kepenys bus perkrautos ir kils pavojus susidurti su intoksikacijos simptomais: galvos skausmais, padidėjusiu nuovargiu, silpnumu. Po procedūrų, praėjus specialistų nurodytam laikotarpiui, naudingi limfodrenažiniai masažai.

Procedūra skausminga

Ne. Procedūra nėra skausminga, bet jei jaučiamas diskomfortas odą galima padengti anestetiniu kremu. Procedūros metu yra naudojamos specialios plonos ir mažos adatos, lipolitikas suleidžiamas labai mažais kiekiais į riebalinį audinį, būtent toje zonoje, kurią norime sumažinti, todėl nejusite jokio skausmo. Jeigu odos pradūrimo pojūtis pacientui yra skausmingas, galima naudoti vietinį anestetiką.

Lipolitikai padeda atsikratyti patinimų

Tiesa. jeigu kalbame apie netiesioginius lipolitikus. Tai paruošti kokteiliai, į kuriuos įeina ne tik riebalų skilimą greitinančios medžiagos, bet ir komponentai, gerinantys limfos nutekėjimą ir mikrocirkuliaciją. Po tokių procedūrų kurso galima susigrąžinti veido ovalą, atsikratyti celiulito apraiškų bei sustangrinti viso kūno odą.

Lipolitikų injekcijos gali pakeisti neinvazines aparatines procedūras

Mitas. Jei probleminė kūno zona yra plati, rekomenduojama pradėti nuo aparatinių procedūrų. Vėliau, jeigu yra poreikis, lokalius riebalus galite šalinti lipolitikų injekcijomis.

Tas pats ir su celiulitu. Norint atsikratyti „apelsino žievelės“, gali pakakti tik neinvazinių kūno procedūrų arba kurso, kuriame būtų suderintos tiek aparatinės procedūros, tiek lipolitikų injekcijos. Esant problemoms su venomis, bet koks aparatinės įrangos poveikis yra draudžiamas. Šiuo atveju, celiulito problemą gali išspręsti tik injekcijos.

Svarstote apie riebalų šalinimą lipolitikų injekcijomis? Susisiekite su Skinny Estetikos Klinikoje dirbančiais specialistais, kurie nustatys geriausią ir patį teisingiausią individualų gydymo būdą!