Kaip pasirūpinti savo oda po estetinės procedūros?

Norite pasiekti geriausių rezultatų po estetinės procedūros, pagreitinti odos gijimo procesą bei sumažinti šalutinio poveikio riziką? Visų pirma, visada pasikalbėkite su savo odos specialistu apie priežiūros instrukcijas po konkretaus gydymo. Tačiau, jeigu išbėgote iš kabineto ir nespėjote pasikonsultuoti – pateikiame keletą rekomendacijų, padedančių sutrumpinti atstatomąjį laikotarpį, bei kaip reikėtų pasirūpinti savo oda po estetinių procedūrų!

Kodėl priežiūra po procedūros svarbi?

Šiais laikais lazerinės odos atjauninimo procedūros, suteikiančios lygią, švytinčią odą, tampa vienos geidžiamiausių. Siekiant išspręsti individualias odos problemas, atjauninimo procedūrų metu naudojamos skirtingos technologijos, kurių suteiktus rezultatus užtikrinti ir išlaikyti reikia šiek tiek Jūsų pačių pastangų. Lazerinių procedūrų metu, skatinant atsinaujinimo ir kolageno gamybos procesus, oda gali būti  laikinai sudirginama. Nors pasiekiama gerų rezultatų, porą dienų po procedūrų, oda tampa jautri ir paraudonavusi. Dėl šios priežasties, rekomenduojama skirti šiek tiek daugiau dėmesio savo odai nei įprastai, taip ją apsaugant bei išgydant per gana greitą laikotarpį. 

 

Odos priežiūros patarimai po gydymo

Rūpintis savo oda po estetinės procedūros yra paprasta ir reikalauja tik kelių įprastos rutinos pakeitimų. Visų pirma, būkite švelnūs ir duokite savo odai laiko išgydyti. Keletas svarbių patarimų, kaip prižiūrėti odą po gydymo:

  • Suteikite odai pertrauką nuo intensyvių produktų, tokių kaip retinolio ar eksfoliantų, tiek cheminių, tiek fizinių, naudojimo. Galite po truputį juos vėl įtraukti į savo rutiną, kai oda bus visiškai išgydyta. 
  • Naudokite švelnų, nedirginantį valiklį ir plaukite odą vidutinės temperatūros vandeniu. Norėdami nusausinti odą, švelniai nuvalykite ją minkštu rankšluosčiu, o ne trinkite.
  • Išbandykite alavijo gelį, kuris gali padėti nuraminti sausą ar įjautrintą odą po procedūros lazeriu ar cheminio šveitimo.
  • Naudokite raminantį, maitinamąjį kremą, kad oda būtų sudrėkinta ir apsaugota, bei reguliariai tepkite jį kelis kartus per dieną. 
  • Įtraukite produktą su keramidais ir peptidais, kurie gali padėti atstatyti odą ir atkurti drėgmės barjerą. 
  • Jei įmanoma, venkite saulės spindulių ir dienos metu dėvėkite apsauginį kremą nuo saulės, oda atstatomuoju laiku yra itin jautri ir pažeidžiama saulės spindulių. 
  • Venkite per daug liesti odą ar liestis su dirginančiomis bei šiurkščiomis medžiagomis. 
  •  Jeigu įmanoma, venkite gausaus prakaitavimo.

 

Estetinės procedūros, kurios gali padėti odai greičiau atsigauti

Viena iš populiariausių procedūrų, kurią rekomenduojame, norintiems pagerinti odos būklę – odos oksigenacija su Geneo™. „Trys viename“ koncepcija atgaivina, pagerina odos struktūrą ir tonusą. Pasitelkiami už deguonies kiekį odoje atsakingi procesai, oda švelniai nušveičiama ir paruošiama veikliųjų sudedamųjų dalių įsisavinimui. Atliekant „Oxygeneo“, naudojama kapsulė „OxyPod“ ir serumas „Geneo“. Jų sinchronizuotas poveikis pagrįstas biologijos, chemijos ir technologijų sričių naujovėmis, leisiančiomis maksimaliai pasirūpinti oda, sukaupiant daugiau deguonies odos paviršiuje, taip paskatinant odos atnaujinimą.

Taip pat rekomenduojame išbandyti PRP terapiją – tai natūralus būdas ne tik atjauninti ir regeneruoti odą ar suteikti jai gyvybingumo, bet ir išgydyti lėtines žaizdas. Procedūros metu iš paciento venos yra paimamas nedidelis kraujo mėginys, kuris yra centrifuguojamas, jog būtų atskirta kraujo plazma su trombocitais, kitaip dar vadinama PRP (platelet rich plasma) plazmoliftingo procedūra. Šis procesas trunka iki 15 minučių. Išgavus trombocitų turtinga plazmą, kurioje trombocitų kiekis yra padidėjęs 6-8 kartus, ji yra suleidžiama į tam tikrą paciento odos sritį be jokių sintetinių pakaitalų ar priedų. Suleista plazma skatina odos ir poodinio audinio atsinaujinimą, kolageno bei elastino gamybą, didina odos elastingumą ir skaistumą bei mažina raukšles. 

Norintiems paskatinti kolageno ir elastino gamybą bei nuraminti sudirgusią odą taip pat rekomenduojame odos elektroporaciją NOON Triple MCH. Tai itin saugi, nesukelianti jokio šalutinio poveikio naujos kartos veikliųjų medžiagų įvedimo į odos ląsteles technologija. Klasikinė ir dažniausiai naudojama įranga kosmetologinėse elektroporacijos procedūrose neturi temperatūros kontrolės ar galimybės reguliuoti elektrinių impulsų dažnį, o medžiagų įvedimo į odos ląsteles efektyvumas nesiekia net 40%. Būtent tuo yra unikali NOON Triple MCH – technologija apjungia elektroporacijos, šalčio ir šilumos terapijos metodus ir užtikrina sėkmingą bei 80% efektyvesnį medžiagų įvedimą. Ši inovatyvi medžiagų įvedimo sistema tampa lyderė kosmetologijos srityje ir yra puiki alternatyva įprastoms invazinėms procedūroms, tokioms kaip klasikinė ar mikro-adatinė mezoterapija. 

Neseniai atlikote procedūrą, po kurios odai reikia laiko atsistatyti? Skirkite ypatingą dėmesį savo odai bei išbandykite procedūras, padedančias pagreitinti atsinaujinimo laikotarpį!