5 natūralūs plaukelių šalinimo būdai, apie kuriuos dar negirdėjote

Internete galima rasti informacijos apie viską, deja, ji ne visada patikima. Depiliacija – viena labiausiai mitais apipintų grožio procedūrų, su kuria eksperimentuoti norisi mažiausiai. Todėl pakomentuoti interneto platybėse rastus natūralius plaukelių šalinimo būdus paprašėme savo srities specialistės, grožio ir estetikos studijos „Skinny“ įkūrėjos Zinaidos Raškauskienės.

1. Cukrus, medus ir citrina: saldu, tačiau kaip skausminga!

Paruošimo būdas: sumaišykite 1 valgomąjį šaukštelį cukraus, po arbatinį šaukštelį medaus ir citrinos sulčių. Supilkite mišinį į metalinį indą, jį įdėkite į didesnį puodą su vandeniu. Užkaiskite vandenį, taip mišinys lėtai suskystės ir nepridegs. Kai mišinio konsistencija primins vašką, puodą nukelkite nuo ugnies. Jei pasta pernelyg tiršta, įpilkite šiek tiek vandens, jei per skysta – įberkite kukurūzų miltų.

Naudojimo būdas: prieš procedūrą ant depiliuojamų vietų užberkite šiek tiek kukurūzų miltų – jie neleis natūraliam vaškui prilipti prie odos. Tuomet mediniu šaukštu ar mentele plaukų augimo kryptimi užtepkite vašką. Uždėkite specialiai depiliacijai skirtos juostos skiautelę, glostydami pritvirtinkite prie odos, kai vaškas atvės ir sukietės – nuplėškite.

Zinaida Raškauskienė: „Šis metodas labai primena depiliaciją vašku, kadangi išraunant plaukelius jaučiamas skausmas, jie atauga jau po 2-4 savaičių. Tiesa, nors ir nesuteikianti tokių stebuklingų rezultatų kaip žadama internete, procedūra tikrai nepakenks – visuose ingredientuose gausu odai naudingų vitaminų bei mineralų“.

2. Ilgoji ciberžolė: natūralus depiliacinis kremas

Paruošimo būdas: sutarkuokite šviežią kumščio dydžio ciberžolės šaknį, sumaišykite su keletu arbatinių šaukštelių rožių hidrolato. Turite išgauti tirštą pastą.

Naudojimo būdas: gautą pastą pirštais užtepkite tik ant tų vietų, nuo kurių norite pašalinti plaukelius. Po 15-20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.

Zinaida Raškauskienė: „Ciberžolės ir rožių hidrolato mišinys veikia panašiu principu kaip ir depiliaciniai kremai, todėl tikėtis, kad po vienos procedūros visą likusį gyvenimą džiaugsitės švelnia ir beplauke oda, yra naivu. Be to, šis kremas gali būti veiksmingas tik tose vietose, kur plaukeliai nėra pernelyg tankūs ir stori“.

3. Kiaušiniai ir kukurūzų miltai – ne tik pyragams?

Paruošimo būdas: išplakite vieną kiaušinį, sumaišykite su puse valgomojo šaukšto kukurūzų miltų ir valgomuoju šaukštu cukraus. Maišykite tol, kol susiformuos tiršta pasta.
Naudojimo būdas: gautą mišinį užtepkite ant odos, kai jis išdžius (maždaug po 25 min) nulupkite kaukę kartu su plaukeliais.

Zinaida Raškauskienė: „Džiūdami kiaušiniai savo tekstūra primena vašką, todėl gerai prilipę prie plaukelių gali padėti juos išrauti. Nors tokia priemonė neįveiks itin užsispyrusių plaukelių, dosniai pamaitins odą“.

4. Bulvės ir lęšiai: netikėtas plaukelių šviesinimo duetas

Paruošimo būdas: iš vakaro užmerkite lęšius vandenyje, vakare juos sutrinkite elektriniu trintuvu – turite išgauti tirštą pastą. Gautą mišinį sumaišykite su 1 trinta bulve, valgomuoju šaukštu medaus ir citrinos sulčių.

Naudojimo būdas: gerai išmaišę ingredientus, užtepkite mišinį ant tų vietų, kuriose norite pašviesinti plaukelius. Po 30 minučių nuplaukite.

Zinaida Raškauskienė: „Bulvėse esanti rūgštis šviesina plaukelius ir taip paverčia juos mažiau pastebimais, tačiau jokiu būdu neveikia kaip depiliacinė priemonė. Šį metodą rekomenduočiau tiems, kurie nori pašviesinti plaukelius ant rankų ar veido srityje“.

5. Cukrus ir citrina – šviesina, tačiau nenaikina?

Paruošimo būdas: 2 valgomuosius šaukštus šviežiai spaustų citrinos sulčių sumaišykite su 2 valgomaisiais šaukštais cukraus ir puse stiklinės šilto vandens.

Naudojimo būdas: mišiniu padenkite veido odą, po 20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu. Procedūrą kartokite 2-3 kartus per savaitę.

Zinaida Raškauskienė: „Cukrus ir citrinos sultys, kaip ir bulvių mišinys, plaukelių nepašalina, o tik juos pašviesina. Nors teoriškai citrinos rūgštis ir galėtų prasiskverbti iki plauko folikulo, ji tikrai nėra tokia veiksminga, kad jį sunaikintų“.

Anot Z. Raškauskienės, natūralūs būdai gali padėti tuo atveju, kai plaukelių nedaug ir jie vos pastebimi. Visgi absoliuti dauguma jos klientų skundžiasi kur kas labiau užsispyrusiais plaukeliais, kurių šalinimui prireikia lazerio pagalbos: „Šiuo metu klinikoje turime „GentleLase PRO-U” sistemą, naudojančią itin galingą Aleksandrito lazerį. Tačiau net ir juo pašalinus plaukelius, rezultatas išlaikomas 1-2 papildomų procedūrų per metus pagalba. Vadinasi, tikėtis, jog citrinos sultys ar cukrus padės visam laikui išspręsti kūno plaukuotumo problemą, yra neverta – tik lazeris gali iš tiesų sunaikinti folikulą“.

Paklausta, ką daryti tiems, kuriems lig šiol lazerio procedūros buvo nerekomenduojamos, Z. Raškauskienė teigia: „GentleLase PRO-U naudojamas mūsų regiono gyventojams optimaliai tinkantis bangos ilgis, todėl plaukelių šalinimas gali būti atliekamas visiems odos tipams. Be to, prietaiso siunčiama šviesa paveikia tik ląsteles, atsakingas už plauko augimą, tuo tarpu aplinkui esantys audiniai lieka nepažeisti“.

Grožio ir estetikos studijos „Skinny“ įkūrėjos teigimu, mūsų oda – amžinas rūbas, kurio priežiūra galime rūpintis ir patys, tačiau tikrai nesuklysime patikėdami profesionalams.