Epiliacija
Lyginant depiliaciją su epiliacija, skiriasi plaukelių paveikimo pobūdis: epiliacijos metu veikiamas plaukelio svogūnėlis ir folikulas. Dėl to plaukeliai neatauga ilgą laiką (po kai kurių procedūrų – metus ar net ilgiau), o ilgainiui gali nebeataugti išvis. Todėl pasidomėti epiliacijos procedūrų įvairove ypač patartina toms moterims, kurios nori sutaupyti brangų laiką, skiriamą depiliacijai.
Namuose epiliaciją galima atlikti pačioms – tereikia įsigyti epiliatorių. Jis primena elektrinį skųstuvą, tačiau vietoj skutimo galvutės prietaisas turi besisukančią galvutę, kuri išrauna plaukelius. Pirmuosius kartus tai – labai skausminga procedūra. Epiliatoriumi namuose nepatariama šalinti bikinio zonos plaukų – jis geriausiai tinka plaukams nuo kojų ar rankų šalinti. Naudojantis epiliatoriumi išlieka rizika, kad plaukeliai įaugs į odą, galimi folikulo uždegimai. Visgi rezultatas vertas kančių – švelnia oda galima džiaugtis iki 6 savaičių, o po procedūros ataugę plaukeliai būna silpnesni.
Šiuo metu Europoje gana populiari enziminė epiliacija, kurios metu ant odos užtepamas enzimų turintis preparatas. Jis veikiamas infraraudonaisiais spinduliais arba ultragarsu, prasiskverbdamas į odą, suardo patį plauką. Didelis šios epiliacinės procedūros pliusas yra tai, kad, skirtingai nuo kitų, ji yra neskausminga, tačiau džiuginančiam efektui pasiekti reikalingi 5–7 seansai.
Grožio salonuose siūloma įvairių epiliacijos procedūrų. Viena jų – lazerinė epiliacija. Jos metu lazerio spindulys, skleidžiantis šviesos energiją, ją paverčia karščiu, sunaikinčiu plauko folikulą. Šiai procedūrai ypatingai svarbios plaukų augimo fazės – anageno, katageno ir telogeno. Dėl šios priežasties lazerio procedūras būtina kartoti kelis mėnesius, kad plaukai būtų paveikti visose augimo fazėse.
Nors lazerinės epiliacijos rezultatai smarkiai priklauso nuo fiziologinių veiksnių – plaukelių spalvos, storio, folikulų gylio, tačiau maksimalus procedūros rezultatas vilioja: plaukai neataugti gali net metus. Ilgalaikis rezultatas pasiekiamas po 3–6 procedūrų, griežtai laikantis plaukų augimo ciklo. Ši procedūra patraukli ir tuo, kad nėra skausminga – galite jausti nedidelį dilgčiojimą depiliuojant jautresnes kūno vietas. Svarbu nepamiršti, kad lazerinei epiliacijai reikia pasiruošti: plaukelius reikia nuskusti likus dienai ar dviem iki procedūros, kurį laiką vengti soliariumo ir tiesioginių saulės spindulių, 4–6 savaites nebūti šalinus plaukelių vašku ar elektriniu epiliatoriumi.
Elektroepiliacijos, dar kitaip žinomos kaip elektrolizė, metu nepageidaujami plaukeliai yra šalinami elektros impulsais – jais paveikiami plaukelių folikulai suyra. Tai skausminga procedūra, kurios metu paprastai naudojama vietinė nejautra. Kitų epiliacijos procedūrų kontekste elektroepiliacija išsiskiria tuo, jog jos efektyvumui įtakos nedaro odos tipas ar plauko pigmentas – sėkmingai pašalinami ir šviesūs, ir tamsūs ar stori plaukeliai. Be to, reguliariai atliekant elektroepiliaciją, plaukeliai atauga šviesseni ir plonesni, o ilgainiui jie gali išvis išnykti.
Paprastai elektroepiliacija taikoma tik mažų odos plotų plaukelių šalinimui, kadangi jos metu kiekvienas plaukelis veikiamas individualiai. Šiuo būdu šalinant didelių odos plotų plaukelius, procedūra galėtų užtrukti nuo 7 iki 20 valandų! Svarbu prisiminti, jog elektroepiliaciją galima atlikti, kai plaukelių ilgis siekia 0,3 cm. Po procedūros paprastai lieka paraudimų, tačiau jie praeina per 1–2 dienas.
Norinčioms ilgam atsikratyti plaukelių dideliuose odos plotuose, tinkama fotoepiliacijos procedūra. Tai vienas naujausių plaukelių šalinimo metodų. Jos metu pažeidžiamas plauko svogūnėlis, o plaukelis iškrinta pats praėjus keletui dienų nuo procedūros. Siekiant maksimalaus rezultato, rekomenduojama fotoepiliacijos procedūrą atlikti nuo 8 iki 10 kartų. Ši procedūra tinka toms moterims, kurios bijo skausmo – jos metu jaučiamas tik nedidelis dilgčiojimas ir šiluma, o po jos nelieka nemalonių paraudimų. Efektas taip pat viliojantis – po fotoepiliacijos švelnia oda galima džiaugtis metus ar net ilgiau, o vėliau plaukeliai atauga silpnesni, gali ir nebeataugti.
Fotoepiliacija visgi turi keletą minusų. Ji netinka žiliems, taip pat dischromijų turintiems žmonėms. Geriausiai paveikiami tik anageno fazę pasiekę plaukeliai. Tai brangus malonumas, tačiau į kokybę investuoti verta.
Moterys, siekiančios itin efektyvaus rezultato, gali išbandyti inovatyvią ELOS epiliaciją, veikiančią elektros ir šviesos sinergijos pagrindu. Šios procedūros metu paveikiami net ir šviesūs ar ploni plaukeliai, kuriuos ne visada pavyksta sunaikinti lazerinių procedūrų metu. ELOS epiliacijos metu specialistas atsižvelgia į individualų odos tipą, pagal jį reguliuodamas energijos intesyvumą. Ypatingai sumažinama pažeidimų rizika, kadangi kiekvieno impulso metu oda dar ir atšaldoma. Lyginant su daugeliu kitų epiliacijos procedūrų, ši yra ir saugesnė, ir efektyvesnė, ir daug malonesnė – vietoj skausmo jaučiama tik šiluma ar nedidelis dilgsėjimas. Ilgalaikis efektas pastebimas procedūrą pakartojus nuo 5 iki 10 kartų.