Populiariausių plaukelių šalinimo būdų pliusai ir minusai: ką rinksitės jūs?

Depiliacija – neišvengiama moterų, ir vis dažniau vyrų, grožio rutinos dalis. Bene kiekvienas svajoja apie neskausmingas bei ilgalaikį efektą suteikiančias procedūras, tačiau tai, deja, ne visada suderinama. Pristatome populiariausius plaukelių šalinimo būdus bei aptariame jų pliusus ir minusus.

Skutimasis: pigu ir greita, bet ne itin efektyvu
Pliusai: vienas greičiausių būdų, kadangi švelnia oda galite džiaugtis jau po keleto minučių. Jei esate pakankamai atsargūs, skutimasis nesukelia jokio skausmo – plaukeliai nupjaunami ties odos paviršiumi. Be to, kartu tai vienas pigiausių depiliacijos būdų, kadangi peiliukų pakuotę galima įsigyti už kiek daugiau nei vieną eurą.

Minusai: didžiausia skutimosi bėda – įaugę plaukeliai. Skustuvas, paveikdamas folikulą, pakeičia augimo kryptį, todėl plaukeliai lieka tarsi „įkalinti“ po paviršiumi. Procedūros metu pašalinamas labai plonas odos sluoksnis, todėl jei didžiausias jūsų organas itin jautrus, skutimasis gali baigtis bėrimu ir/ar perštėjimu. Be to, paprastai plaukeliai atauga labai greitai – jau kitą dieną galite pajusti šiurkštų „ežiuką“. Skusdamiesi turite būti labai atsargūs, antraip galite įsipjauti ir susižeisti.

Depiliaciniai kremai: veiksmingi, tačiau tinka ne visiems
Pliusai: kremai nesukelia skausmo, kadangi per keletą minučių ištirpina plaukelius, o paskui juos tereikia pašalinti mentele arba nuplauti tekančiu vandeniu. Be to, procedūros neužima daug laiko, o vienos populiariausių firmų kremo tūtelė kainuoja apie 4 Eur.

Minusai: švelni oda, kurią norisi liesti vėl ir vėl, išsilaiko tik 3 dienas. Jei procedūros metu elgiamasi neatsargiai, pavyzdžiui, kremas paliekamas per ilgai, jis gali nudeginti ir suerzinti odą. Taip pat cheminės priemonės netinka storesniems plaukeliams, o jautresnės odos savininkams sudėtyje esančios medžiagos gali sukelti alerginę reakciją.

GGF epiliacija vaskuDepiliacija vašku: labai efektyvu, bet kaip skausminga!
Pliusai: depiliaciją vašku dažniausiai renkasi besiruošiantys atostogauti, kadangi oda švelni ir glotni išlieka net 3-6 savaites. Procedūros metu plaukeliai išraunami su šaknimis, todėl vėliau atauga minkštesni ir plonesni, o pakuotė vienų populiariausių juostelių kainuoja tik apie 4 Eur.

Minusai: LABAI skausminga, ypač jei šalinate plaukus nuo jautresnių kūno vietų. Kaip ir po skutimosi, atsiranda įaugusių plaukelių, be to, vaškas kai kuriems sukelia alerginę reakciją. Procedūros kuriam laikui atveria poras, todėl nesunku pasigauti infekciją. Jei namuose plaukelius šalinate karštu vašku, atsiranda tikimybė nusideginti, o jei šaltu vašku – nepašalinti visų plaukelių.

Depiliacija cukrumi: ne taip saldu, kaip gali atrodyti
Pliusai: procedūros metu neįmanoma nusideginti, kadangi cukraus pasta pašildoma tik iki žmogaus kūno temperatūros. Tuo pačiu oda šveičiama, todėl sumažėja įaugusių plaukelių tikimybė, o didelis cukraus kiekis neleidžia daugintis bakterijoms. Plaukeliai atauga vis silpnesni, o glotni oda išsilaiko 3-6 savaites.

Minusai: didžiausia problema – skauda ne mažiau negu depiliuojant vašku. Jei procedūrą atliekate namuose, iš pradžių labai sunku įvaldyti techniką ir pasigaminti tikrai veiksmingą pastą. Tuo tarpu lankydamiesi pas specialistus kaip reikiant ištuštinsite piniginę.

Epiliatoriai: procedūros turintiems kantrybės
Pliusai: epiliatoriai nėra pigūs, tačiau tai – ekonomiškas sprendimas: kokybiškas prietaisas be jokių papildomų išlaidų tarnaus keletą metų. Juo net ir trumpiausius plaukelius galima šalinti nuo bet kurios kūno vietos, o procedūra nereikalauja jokio specialaus pasiruošimo. Beje, vėliau plaukeliai atauga plonesni.

Minusai: skauda taip pat, kaip ir depiliuojant vašku ar cukrumi. Reikalauja daug laiko ir kruopštumo, todėl norint džiaugtis švelnia tarsi šilkas oda prireikia nemažai kantrybės. Prietaisas gali sudirginti odą ir taip sukelti bėrimą, didelė įaugusių plaukelių tikimybė. Be to, dauguma epiliatorių – triukšmingi.

ELOS™ technologija: lengvas „sudie“ plaukeliams
Pliusai: grožio ir estetikos studijoje „Skinny“ atliekama plaukelių šalinimo ELOS™ technologija procedūra tinka visiems odos tipams, o plaukeliai šalinami nuo visų kūno sričių. Palyginus neskausminga, kadangi jaučiamas tik švelnus dilgčiojimas. Nelieka bėrimo, įaugusių plaukelių ir nudegimo požymių. O geriausia tai, kad su galvos skausmą keliančiais plaukeliais atsisveikinama visam laikui – jie nebeatauga!

Minusai: priklausomai nuo vietos, kurioje šalinami plaukeliai ir nuo jų tankumo bei struktūros, gali neužtekti vienos procedūros. Be to, kaina didesnė nei anksčiau minėtų procedūrų, tačiau plaukeliai nebeatauga, todėl ilgalaikėje perspektyvoje sutaupote ne tik pinigų, bet ir laiko.

GamtosGrožioFormulė.lt