Visa tiesa apie lazerius: „Ne viską padaro aparatai, reikia ir mūsų pastangų“

Visa tiesa apie lazerius

Grožio klinikos įkūrėja Zinaida Raškauskienė neslepia: visa tiesa apie lazeriu atliekamas procedūras nudžiugins ne visus. Savo klinikos klientus moteris visada pasitinka žodžiais, kad čia kuriamas grožis, už kurį, kaip ir už  kokybę, atsako grožio namų specialistai.

 

Lazerių įvairovė – labai didelė, jie naudojami ir mokslininkų, ir chirurgijai, ir estetinėms grožio procedūroms. Pastarieji taip pat būna skirtingi. Kaip nepasiklysti šiame naujausių technologijų, skirtų odai, miške?

„Lazeriai yra ir gerai, ir blogai. Pirmiausiai tai priklauso nuo paties aparato, jo gamintojo. Tokiu gamintoju kaip „Syneron Candela“ – viena lyderiaujančių pasaulyje kompanijų, kurios produkcija skirta grožio sferai, − mūsų klinika pasitiki ir aparatus perkame tik iš jo.

Kodėl? Visi lazeriai yra geri, bet… Pirmas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, tai kokybė ir rezultatas. Žinoma, atitinkamai, ir procedūros kaina. Savo  klientams visada pabrėžiame, kad mes kuriame grožį.

Svarbiausias dalykas mums, kai nusprendžiame pirkti naują brangų aparatą – ne jo atsipirkimas, o tai, ar klientas tikrai matys rezultatą, ar jis bus patenkintas. Jei nors kiek dvejojame, minties atsisakome.

Antra, be galo svarbu specialisto, kurio rankose atsiduria aparatas, kompetencija“, − pasakojo grožio procedūrų žinovė.

Izraelio kompanijos „Syneron Candela“ lazeriais grožio klinikos „Skinny“ komanda pasitiki jau daugelį metų, mat kinai, ispanai ar italai, siūlantys lazerius grožiui, jų pasitikėjimo neužsitarnavo.

Moteris neslepia – klientai dažniausiai būna patenkinti jiems atliktomis procedūromis lazeriu, mat rezultatą mato labai greitai – jei ne po pirmos, tai jau po antros procedūros.

„95 procentai mūsų klientų grįžta, nes mūsų taisyklė: pasakyta – padaryta. Neužkeliame lūkesčių, atvirai pasakome, ko galima tikėtis, leidžiame pasirinkti ir pačiam prieiti prie išvadų. Tikrai neįkalbinėjame“, − šypsojosi Z.Raškauskienė.

 

− Po procedūrų lazeriu klientams įteikiate atmintinę. Kokius namų darbus jis turi atlikti?

− Taip, ir paisyti tų nurodymų yra ne mažiau svarbu, nei tik pasidaryti procedūrą. Jei žmogus laikysis taisyklių, rezultatas jo nenuvils. Pavyzdžiui, po kai kurių procedūrų reikia vengti saulės, neiti į pirtį, nesidažyti.

Procedūrų pasirinkimas gana didelis – nuo frakcinio veido atjauninimo iki plaukų šalinimo procedūrų, todėl ir rekomendacijos po jų skiriasi.

 

− Taigi, moterims greičiausiai vertėtų pamiršti skustuką plaukams šalinti? Kuo lazeris čia geresnis nei nemokama procedūra namuose.

− Mūsų klinikoje plaukų šalinimas atliekamas dviem būdais – ELOS epiliacija (ji tinka bet kokiam plaukui) ir lazeriu. Lazerinės procedūros labiausiai tinka mūsų regione gyvenantiems žmonėms, nes oda atitinkamai I-IV tipo (o šio lazerio spindulio ilgis yra 755nm, kuris geriausiai tinka šio tipo žmonėms).

Man šis lazeris – meilė iš pirmo žvilgsnio, vienas veiksmingiausių aparatų. Jei po lazerinės procedūros elgiamasi pagal rekomendacijas, šis aparatas veikia 100 procentų.

 

− Ar grožio procedūros, atliekamos ne lazeriu – veido valymas, kremai, kaukės, masažai ir panašiai – nėra veiksmingos norint, tarkime, atjauninti veido odą?

− Jei norite atšviežinti odą, pagerinti  jos būklę – padrėkinti, pamaitinti, žinoma, kad galima. Tačiau tokių procedūrų poveikis bus momentinis, trumpalaikis. Lazeris garantuoja gilesnį prasiskverbimą, procedūros jau drastiškesnės. Odai grąžinama jaunystė.

Odai atjauninti siūlome ir puikias ELOS procedūras – tai pirma ir vienintelė technologija, naudojanti kombinuotą radijo dažnių ir šviesos energiją, kuri skatina natūralų ląstelių atnaujinimą taip saugiai šalindama odos trūkumus: senėjimo ir pigmentines dėmes.

Ši technologija padeda ne tik sustabdyti senėjimo procesą, bet ir atjaunėti. Unikali dviejų energijų sąveika skatina natūralius atkuriamuosius procesus odos audiniuose: oda tampa elastinga, stangri, lygėja jos spalva bei tekstūra, pamažu išnyksta mažos raukšlės ir pigmentinės dėmės. Oda pražysta.

Per konsultaciją specialistas tikrai patars, ko reikia konkrečiam žmogui. 20-metei merginai, kurios oda puiki, tikrai nesiūlysime brangių ir drastiškų procedūrų – štai jai, greičiausiai, ir pasiūlysime kremus, kaukes ir masažus.

 

− Kita vertus, dabar gausu itin jaunų merginų, kurios svajoja ar net darosi įvairias drastiškas procedūras vardan grožio.

− Tikrai yra ir 20-mečių, kurių oda atrodo išvargusi. Viskas priklauso nuo mūsų senėjimo proceso, gyvenimo būdo, mitybos. Stresas, aplinka paveikia moters odą nepriklausomai nuo  amžiaus.

Taip, ateina ir 45-erių moterys, kurioms nesiūlome ELOS procedūrų ar lazerio – jų oda puiki. Bet sutinkame ir jaunų merginų, kurių odai jau reikia pagalbos. Joms jau laikas. Riba čia labai trapi, sprendžiame pagal  konkretų žmogų.

 

Visa tiesa apie lazerius

− Kokie yra procedūrų, atliekamų lazeriu, minusai?

− Pirmiausia, žinoma, sezoniškumas. Po šios procedūros negalima mėgautis saule, todėl dažniausiai nerekomenduojame jų vasarą ar tuomet, kai žmogus ruošiasi į kelionę po šiltuosius kraštus. Tai pasakytina apie pigmentines dėmes, strazdanas, kapiliarų šalinimą ant kojų, plaukų šalinimą.

Blogai parinkta procedūra, specialisto godumas ir neatidumas klientui taip pat gali žmogų visam laikui atbaidyti nuo tokių procedūrų. Klientui procedūrą reikia parinkti labai tiksliai, pagal situaciją.

Norėdami gauti maksimalų galutinį rezultatą kartais specialistai geriau padarys mažiau procedūrų, bet giliau ir stipriau. Niekada! Nebūkime fanatikai! Jau geriau padarysime viena ar keliomis procedūromis daugiau, bet nenudeginsime klientui odos, nepersistengsime. Mylime savo pacientų odą taip, lyg savą.

Klientui dažniausiai norisi greito rezultato, bet jis ne visada supranta niuansus ir smulkmenas, o geras specialistas niekada nerekomenduos to, kas gali pakenkti, todėl rezultato kartais tenka luktelėti ilgiau.

Kam šios procedūros netinka? Įdegusiai odai. Visi aparatai reaguoja į mūsų melaniną. Pirmas šalutinis poveikis, jei oda įdegusi, bus nudegimai. Toliau – odos patamsėjimas, pigmentacija.

 

− Jūsų klinika visai neseniai įsigijo naują aparatą, kuriuo labai džiaugiatės. Kam jis pagelbės?

− Taip, labai džiaugiamės GentleLase PRO-U – tai naujausia Gentle Pro Series sistema su alexandrito lazeriu. Tai pati naujausia technologija, tinkanti visiems odos tipams. Šiuo aparatu procedūras galima daryti net ant įdegusios odos, kai po deginimosi jau praėjusios 2-3 savaitės.

Pats aparatas duoda pasirinkti spindulio stiprumą ir kriogeno dujų padavimą. Žmogaus jaučia tik šaltį, procedūra yra labai komfortiška, lyginant su kitomis panašiomis procedūromis. Plaukeliai šalinami šiluma paveikiant plauko folikule esantį pigmentą melaniną, bet nepažeidžiant odos struktūros aplinkui.

Lazerio antgaliu siunčiamas šviesos impulsas, kuris odoje tampa šiluma. Melaninas sugeria šią šilumą, įšildo plauką ir jo struktūras, todėl plauko svogūnėlis žūsta. Paveikus plauką maitinančias kraujagysles, plaukelis iškrenta ir nebeatauga.

 

− Mūsų močiutės nė įsivaizduoti neįsivaizdavo apie tokias procedūras. Ko mes galėtume pasimokyti iš jų, o ko jos galėtų mums pavydėti, ką siūlo šiuolaikinė kosmetologija?

− Mūsų ir mūsų senelių, net mūsų tėvų, gyvenimo rimtas labai skiriasi. Mūsų kartos yra itin skirtingos. Dažnai sakau, kad mes skubame gyventi, neturime kokybiško maisto, kokybiškos kosmetikos, produktai mums tiesiog brukami, nes gyvename vartotojiškoje visuomenėje.

Iš begalybės siūlymų mes dažnai pasirenkame ne kokybė, o kiekybę. Tie netinkami pasirinkimai dažnai ir sužlugdo, suardo iš vidaus mūsų grožį.

Juk viso ko pagrindas yra mūsų ląstelės. Ką mes duodame joms, tą jos ir „valgo“. Ko galime tikėtis, kai joms duodame sintetinius, o ne natūralius produktus. Reikia mokėti ir mokyti kitus iš begalybės atsirinkti tinkamus produktus.

Ką savo ląstelėms davė mūsų močiutės? Naminis kefyras, pečiuje namuose kepta duona, bulvės, braškės. Taip, mūsų močiutės neprisižiūrėjo taip, kaip dabar tai darome mes. Bet mus tai daryti įpareigoja ir dalykai, kurie nevargino mūsų senelių ir net tėvų: beprotiškas gyvenimo ritmas, chaotiškas gyvenimo būdas, mityba, net oras alina mūsų organizmą ir odą.

Visada sakau, kad sau tik padėsite, jei sodyboje skaitydama knygą ant veido užsidėsite agurko riekelių ar braškių. Tai papildomos priemonės. Dažnai sakau klientėms, kad visi turi atlikti savo darbą – ir jos turi namų darbus: kartą per savaitę naudoti odos šveitiklį, odą drėkinti, atlikti detoksikuojančias procedūras, eiti į pirtį ir pan.

Ne viską padaro aparatai, reikia ir mūsų pastangų.