Revoliucinė egzosomų terapija jau Lietuvoje! Ką reikia žinoti?

JAU LIETUVOJE!

Egzosomų terapija – viena pažangiausių procedūrų pasaulyje, būtent šią atjauninamąją procedūrą jau galite rasti SKINNY klinikoje. V-Tech Exosome System – tai pažangus produktų derinys kosmetikos pramonėje, naudojantis inovacinius, mokslinius pasiekimus. Sistema integruoja esminius komponentus odos atkūrimui ir regeneracijai, įskaitant ir sintetines egzosomas bei augalines kamienines ląsteles. Ši sistema – puikus rinkinys odos atjauninimui, suteikiantis stulbinančių rezultatų iškart! 

Pagrindiniai procedūros privalumai naudojant XCellarisPro įrangą: 

Minimalios invazijos pagalba, sukurdama mikroskopinius pažeidimus, Microneedling procedūra skatina naujo kolageno gamybą:

 • randai
 • strijos 
 • hiperpigmentacija
 • gerėja odos elastingumas ir tekstūra
 • taip pat mažėja poros gerėja aktyviųjų ingredientų absorbcija

 

Regeneracinės medicinos srityje nuolat vyksta pokyčiai, išbandomos inovacijos. Viena jų – egzosomų terapija, kuri vis dažniau tampa perspektyvia priemone odos kokybei gerinti ir kovai su senėjimo požymiais. Technologijoms žengiant į priekį, gydytojai vis dažniau ieško novatoriškų sprendimų, kaip panaudoti egzosomų galią odai atjauninti ir suteikti jai gyvybingumo. Šiame straipsnyje panagrinėsime iš arčiau, kas yra egzosomos ir kaip jos veikia odos jaunėjimo procesuose. 

 

Kas yra egzosoma?

Egzosomomis, arba ekstracelinėmis pūslelėmis, vadinami mažyčiai dariniai, kuriuos ląstelės išskiria kaip komunikacijos priemonę. Šios mikroskopinės pūslelės talpina baltymus, augimo faktorius ir genetinę medžiagą, tokią kaip RNR ir mikro RNR. Galima juos įsivaizduoti kaip pasiuntinius, perduodančius svarbią informaciją tarp ląstelių ir reguliuojančius įvairias jų funkcijas.

 

Kaip veikia egzosomų terapija?

Odos sveikatos ir kovos su senėjimu srityje, egzosomoms tenka itin svarbus vaidmuo, skatinant ląstelių regeneraciją ir audinių atsinaujinimą. Štai kaip egzosomos pasiekia savo tikslą:

 

 1. Ląstelių komunikacija: Egzosomomis tarpusavyje komunikuoja ląstelės, perduodamos savo turinį kaimyninėms ląstelėms. Ši komunikacija inicijuoja virtinę procesų, skatinančių kolageno gamybą, gerinančių ląstelių apykaitą ir stimuliuojančių odos ląstelių regeneraciją.
 2. Kolageno sintezės stimuliavimas: Kolagenas yra pagrindinė odos struktūros dalis, suteikianti jai elastingumo ir stangrumo. Egzosomos stimuliuoja fibroblastus – ląsteles, atsakingas už kolageno gamybą – taip skatinant naujų kolageno skaidulų sintezę. Tai pagerina odos tekstūrą ir sumažina raukšles.
 3. Uždegimo mažinimas: Egzosomos turi priešuždegiminių savybių, kurios padeda nuraminti sudirgintą odą. Egzosomos, reguliuodamos imuninės sistemos atsaką, prisideda prie tolygesnio odos atspalvio ir sumažina  paraudimą ar uždegimą.
 4. Ląstelių regeneracija: Egzosomos yra genetinės medžiagos, galinčios daryti įtaką su ląstelių augimu ir regeneracija susijusių genų ekspresijai. Tai skatina odos ląstelių atsinaujinimą, dėl ko oda atjaunėja ir tampa skaistesne. 

Egzosomų terapija medicininėje estetikoje

Medicininės estetikos specialistai vis dažniau į savo kovos su senėjimu priemonių sąrašą įtraukia egzosomų terapiją. Šie gydymo būdai gali būti taikomi įvairiais metodais, įskaitant paviršinį aplikavimą, injekcijas arba derinant juos su kitomis atjauninimo procedūromis.

 • Paviršinė egzosomų terapija:

Specialiai sukurti egzosomų serumai skirti paviršiniam aplikavimui ant odos. Šie serumai į odą įterpiami naudojant dermavolius arba pasitelkiant mikroadatinės terapijos metodus. Tokiu būdu medžiaga tiesiogiai įterpiama į tikslines ląsteles. Šis gydymo būdas yra neinvazinis ir nesukelia jokio ar minimaliai matomą bei jaučiamą odos sudirginimą. 

 • Injekcinė egzosomų terapija:

Medicininės estetikos specialistai taip pat gali injekcijomis įvesti egzosomas į konkrečias zonas. Šis metodas ypač veiksmingas siekiant panaikinti gilesnes raukšles ir skatinti kolageno sintezę pasirinktose vietose.

 

Kodėl verta išbandyti egzosomų terapiją?

 • Natūralu ir saugu: Egzosomų terapijos metu pasitelkiama natūrali organizmo komunikacijos sistema, todėl tai saugus ir su organizmu suderinamas būdas gerinti odos sveikatą.
 • Ilgalaikiai rezultatai: Veikdama senėjimo priežastis ląstelių lygyje, egzosomų terapija pasižymi ilgalaikiais rezultatais ir skatina nuolatinį odos kokybės gerėjimą.
 • Universalumas: Egzosomų terapijos gali būti derinamos su kitomis estetinėmis procedūromis, tokiomis kaip lazerinė terapija ar Microneedling metodas, taip pagerinant bendrus rezultatus.

Išbandykite visišką mokslo inovaciją SKINNY klinikoje – registruokitės procedūrai!