“Maskne” – kas tai ir kaip su tuo kovoti?

Dabartinė situacija visame pasaulyje paveikė kiekvieno mūsų gyvenimą, tačiau ne tik per ekonominę bei socialinę prizmę. Privalomas kaukės dėvėjimas valandų valandas – daugumos mūsų kasdieninė situacija, kuri privertė kiekvieną iš mūsų susirūpinti atsirandančiomis naujoms odos problemomis. Būtent kaukių dėvėjimo šalutinis poveikis mūsų odai ir yra vadinamas “maskne”. Tačiau kaip su ja kovoti, jeigu viedo kaukių dėvėjimo išvengti negalime?

“Maskne” – kas tai?

“Maskne” – nauja aknės rūšis, kuri atsiranda nuo ilgalaikio kaukės dėvėjimo ir jos lietimosi su oda. Odos paraudimas, išsausėjimas, pūlinukai, pūslelės, niežėjimas bei spuogai – šie šalutiniai poveikiai atsiranda būtent ten, kur kaukė tiesiogiai liečiasi su oda, tačiau bėrimai gali išplisti ir už kaukės dėvėjimo ribų. Dėl pro nosį ir burną iškvepiamo oro po kauke kaupiasi drėgmė, o karšta, drėgna ir prakaituota oda yra tobula bakterijų dauginimosi terpė. 

Kokie yra gydymo būdai ir kaip tam užkirsti kelią?

Veido kaukes, tikriausiai, nešiosime dar ilgai. Tačiau būdų kaip kovoti ar išvengti “maskne” – tikrai yra. 

Reguliariai keiskite kaukę. Jei neturite daugkartinio naudojimo kaukės, kurią galima plauti aukštoje temperatūroje – vienkartinę veido kaukę privalote reguliariai keisti. Paprastai vienkartinės kaukės naudojamos medicinos srityje, kur jas išmeta vos po vieno naudojimo arba maždaug po 90 minučių. Kasdieniniam naudojimui rekomenduojama pakeisti savo kaukę bent kartą per dieną ir nenaudoti tos pačios dvi dienas iš eilės. Vienkartinės kaukės turi būti naudojamos iki kelių valandų – kol sudrėksta. Nesilaikant šių rekomendacijų, susidaro palankios sąlygos daugintis mikrobams, o tai sukelia odos problemų, ypač – pūlingą bėrimą.

Plaukite. Jei investavote į daugkartinę kaukę, pagamintą iš kokybiško audinio, nepamirškite jos visuomet laikyti švarios. Bet koks audinys sugeria viską, su kuo jis liečiasi – nuo prakaito ir makiažo iki bakterijų bei odos išskiriamų riebalų. Kaukes galite skalbti rankomis arba dienos pabaigoje įdėkite skalbtis kartu su kitais skalbiniais aukštoje temperatūroje, kad žūtų mikrobai ir būtų pašalinti nešvarumai. Tik nenaudokite dezinfekuojančių purškalų – tai iš audinio bakterijų nepašalina bei gali dar labiau suerzinti veido odą. 

Veido valymas. Dabar, labiau nei bet kada yra svarbu išlaikyti savo odą švarią. Prieš dėvint veido kaukę ir ją nusiėmus patartina nusiprausti veidą, kad pašalintumėte nešvarumus ir riebalų perteklių. Tam puikiai tiks švelnus veido prausiklis, tik prieš tai – būtinai nusiplaukite rankas. Valant veido odą, ypatingą dėmesį skirkite apatinei veido daliai. 

Praturtinkite odos priežiūros rutiną. Į kasdienę odos priežiūrą įtraukite priemonių, padedančių palaikyti odos drėgmę, tai sustiprins veido odos apsauginį barjerą. Rekomenduojame rinktis bekvapes ir bealiejines priemones, skirtas jautriai bei raustančiai odai. Jeigu atsirado paraudimai, pleiskanojimas ir niežėjimo pojūtis – rekomenduojame naudoti kremą su cinku, variu, hialuronu ar pantenoliu.

Makiažas. Leiskite savo odai pailsėti nuo makiažo priemonių! Naudojant makiažo pagrindą bei kartu dėvint kaukę, po ja kaupiasi daugiau drėgmės, todėl padidėja riebalų gamyba, greičiau kemšasi poros ir atsiranda inkštirai. Todėl jeigu turite dėvėti apsauginę veido kaukę rekomenduojame atsisakyti maskuojamųjų makiažo priemonių. Tačiau jei makiažo išvengti negalite, kiekvieną vakarą būtinai kruopščiai jį nuvalykite.

Pasirinkite tinkamą kaukę. Lengvi, orui pralaidūs audiniai, tokie, kaip medvilnė, veiksmingai blokuoja ligų sukėlėjus ir žymiai mažiau erzina veido odą, nei sintetika. 

Nespauskite. Kaip jau tikriausiai yra įprasta – niekada nespauskite išdygusio spuogo. Tai tik dar labiau pablogins odos situaciją ir gali palikti randą. Geriausia, ką galite padaryti, tai patepti iškilusį spuogą tam specialiai skirta priemone ir palikti jį ramybėje. Tačiau jeigu iškilę spuogai yra skausmingi, uždegiminiai bei atrodo lyg bėrimas – laikas susisiekti su odos priežiūros specialistu. 

Estetinis gydymas. Jei “maskne” niekaip nenori pasiduoti, siūlome išbandyti estetinį spuogų gydymą. Neinvazinis veido odos gydymas yra ypač veiksmingas būdas kovoti su dabartinėmis odos problemomis bei užkirsti kelią būsimoms.
Pagrindinis pavojus, kai aknė gydoma tradiciniais metodais, yra randų susidarymas. Esama daugybė kovos su aknės pasekmėmis būdų, tačiau visi jie turi savų trūkumų ir kontraindikacijų. Būtent neinvazinis aknės gydymas su ELOS™ technologija geba išspręsti visas pacientų odos problemas vienu metu, visiškai nesukeldamas diskomforto ar pašalinių veiksnių. ELOS™ technologija apjungia bipolinių radijo dažnių ir mėlynosios šviesos energiją, kuri prasiskverbia į odą ir sunaikina bakterijas bei lėtina perteklinę riebalų gamybą – taigi nebelieka aknę sukeliančių veiksnių. Impulsai pasiekia giliausias liaukų vietas, todėl pasiekiamas maksimalus poveikis naikinant ne tik pasekmes, bet ir pačią uždegimo priežastį. ELOS™ technologija yra tinkama visiems odos tipams, esant bet kokio intensyvumo aknei.

Išbandėte visus būdus bei visas priemones, tačiau “maskne” nenori pasiduoti? Susisiekite su Skinny Estetikos Klinikoje dirbančiais specialistais, kurie nustatys Jūsų odos tipą ir parinks patį teisingiausią individualų gydymo būdą ar parekomenduos tinkamiausias veido odos priežiūros priemones!