Kolagenas Jūsų odai: viskas, ką svarbu žinoti

Šiandieninėje rinkoje tikrai netrūksta kompanijų, teigiančių, kad būtent jų parduodamas produktas padės paspartinti kolageno gamybos procesus. Juk moksliškai jau seniai įrodyta, kad kolageno kiekis tiesiogiai koreliuoja su odos išvaizda, todėl yra labai lengva patikėti, kad bandymas jo gauti kiek įmanoma daugiau visomis įmanomomis priemonėmis, yra stebuklingas receptas tobulos odos link. Skamba gana neįtikėtinai, tačiau tai nėra naujai sukurti “vaistai”. Atvirkščiai, kolagenas yra vienas iš pagrindinių mūsų kūno statybinių elementų, randamas jungiamuosiuose audiniuose, kraujagyslėse, raiščiuose ir net kauluose.

Kas yra kolagenas?

„Kolagenas yra baltymas, o baltymai sudaro visas svarbiausias kūno dalis, – sako dr. Ranella Hirsch, sertifikuota Bostono dermatologė. „Kolagenas suteikia odai struktūrą bei sudaro pagrindą – jis vienaip ar kitaip yra susijęs su viskuo“. Kolagenas yra ne tik labiausiai paplitęs baltymas visame mūsų organizme. Net 75–80% mūsų odos “struktūros” sudaro būtent kolagenas, o tai reiškia, kad jis atlieka pagrindinį vaidmenį, išlaikant visus „pastolius“ odos sluoksnyje. Kolagenas yra atsakingas už mūsų odos elastingumą, stangrumą ir bendrą jaunatvišką odos išvaizdą. Pasak daktarės Hirsch, kolagenas organizme gaminamas ir yra susijęs per daugybę veiksnių, pavyzdžiui: kaip virškinimo fermentų, skaidančių maisto baltymus į aminorūgštis rezultatas ar labai svarbus elementas jungiamojo audinio atstatymo ir gijimo procese.

Dėl ko kolageno ima trūkti?

“Kolageno praradimas atrodo lygiai taip pat, kaip Jūsų manymu, atrodo senėjimas: odos suglebimas, išsausėjimas, pigmentacija bei odos gyvybingumo praradimas“, – paaiškina daktarė Hirsch. Bet kodėl, bėgant laikui, kolageno ima mažėti? Tam yra ne viena priežastis.

„Mes gimstame odoje turėdami daug kolageno, tačiau natūrali kolageno gamyba mūsų organizme pradeda lėtėti ties 20–30 metų amžiumi. Tada kolageno kiekis pradeda mažėti 1-2% per metus “, – sako dr. Kimberly Butterwick, sertifikuota dermatologė iš San Diego. „Kai tai įvyksta, mūsų odos struktūrinis vientisumas pradeda mažėti. Tuomet išvystame smulkias linijas ir raukšles, vėliau – stiprų odos suglebimą. Kolagenas išretėja, o tai susilpnina vidinę odos struktūrą “. Kolagenas nyksta greičiau, nei jo galima pagaminti. Ypač grubus laikas kolageno sintezei – menopauzė – tyrimai rodo, kad moterų oda per pirmuosius penkerius menopauzės metus praranda 30% kolageno, o po metų sumažėja iki 2%.

Aplinkos veiksniai ir gyvenimo būdo pasirinkimas. Didžiausias šios kategorijos kaltininkas – pažeidimai, dėl per didelio saulės poveikio, kurie, kaip pažymi dermatologė Hirsch, „greitai suskaido kolageną“. Tas pats ir su žalingais įpročiais, oro užterštumu ir net dieta. Pavyzdžiui, vartojant per daug cukraus, gali sutrikti naturalūs odos gijimo bei atsinaujinimo procesai. Iš esmės ji priduria: „viskas, nuo ko mes naudojame tam tikrą apsaugą“, gali paveikti kolageno kiekį.

Geriausios neinvazinės procedūros, spartinančios kolageno gamybą

Įrodyta, jog neinvazinės odos atjauninimo procedūros yra puikus būdas, siekiant paspartinti kolageno gamybą. Pagrindinis principas – natūralių atsinaujinimo procesų odos audiniuose skatinimas.

Odos atjauninimas su ELOS™ technologija. ELOS™ technologija naudoja unikalią dviejų energijų sąveiką, kuri veikia giliuosius odos sluoksnius iki 8 mm. Organizmas, veikiamas šių energijų, pradeda aktyviai gaminti kolageną ir elastiną. Kolagenas užtikrina odos stangrumą, o elastinas atkuria odos audinius ir padeda efektyviai bei saugiai pašalinti raukšles, pigmentinius darinius: strazdanas, saulės ir senėjimo dėmes, ir atkuria odos audinius.

Vektorinis liftingas ELOS Sublime™.  ELOS Sublime™ technologijoje naudojama bipoliarinė radijo dažnių energija ir infraraudonoji spinduliuotė patenka tiesiai į giliuosius odos sluoksnius, todėl paviršinė oda nepažeidžiama ir nesukelia skausmo. Šildant giliuosius odos sluoksnius stimuliuojama kolageno ir elastino aktyvacija – skatinami natūralūs atkuriamieji procesai odos audiniuose. Kitaip tariant, prasideda jaunėjimo procesas: mažinamos raukšlės, patempiamas veidas, grąžinamas idealus kontūras. Vektorinio liftingo procedūra, atliekama naudojant ELOS Sublime™ technologiją, tinka visų tipų odai. Ją atlikti galima veido, kaklo ir kitose kūno srityse, jei pastebėjote, kad jūsų oda suglebusi, prarado elastingumą ir natūralią spalvą. 

NOON Triple MCH elektroporacija. Tai itin saugi, nesukelianti jokio šalutinio ar skausmo pojūčio procedūra, leidžianti veikliųjų medžiagų prasiskverbimą į ląstelę padidinti daugiau nei 80%!  Klasikinė ir dažniausiai naudojama įranga kosmetologinėse elektroporacijos procedūrose neturi temperatūros kontrolės ar galimybės reguliuoti elektrinių impulsų dažnį, o medžiagų įvedimo į odos ląsteles efektyvumas nesiekia net 40%. Būtent tuo yra unikali NOON Triple MCH – technologija, kuri apjungia elektroporacijos, šalčio ir šilumos terapijos metodus ir užtikrina sėkmingą bei 80% efektyvesnį medžiagų įvedimą. Ši inovatyvi medžiagų įvedimo sistema tampa lyderė kosmetologijos srityje ir yra puiki alternatyva įprastoms invazinėms procedūroms, tokioms kaip klasikinė ar mikro-adatinė mezoterapija. Atstatykite drėgmės balansą, sustangrinkite odą bei atsisveikinkite su raukšlėmis be adatų ar chirurginių intervencijų su NOON Triple MCH elektroporacija!

PRP terapija. Tai natūralus būdas ne tik atjauninti ir regeneruoti odą ar suteikti jai gyvybingumo, bet ir išgydyti lėtines žaizdas bei sustabdyti senėjimo procesus be jokios chirurginės intervencijos. PRP išsiskiria savo natūralumu – procedūros metu nėra naudojamos jokios pašalinės medžiagos, tik trombocitų koncentratas, išgaunamas iš paties paciento kraujo, todėl odos regeneracija yra suaktyvinama natūralaus, paties žmogaus kraujo pagaminto preparato pagalba. Išgavus trombocitų turtinga plazmą, kurioje trombocitų kiekis yra padidėjęs 6-8 kartus, ji yra suleidžiama į tam tikrą paciento odos sritį be jokių sintetinių pakaitalų ar priedų. Pirmieji šios procedūros rezultatai matomi jau po 24 valandų – suleista plazma pradeda skatinti odos ir poodinio audinio atsinaujinimą, kolageno bei elastino gamybą, didina odos elastingumą ir skaistumą bei mažina raukšles. PRP terapijos metu oda badoma maža adatėle – taip paskatinama kolageno gamyba. Kartu yra švirkščiamas trombocitų koncentratas, išgautas iš kraujo plazmos. Visas procesas skatina natūralius odos gijimo procesus.

Rekomenduojamos odos priežiūros priemonės

Norint pasiekti maksimalų rezultatą, skatinant kolageno gamybą, svarbu naudoti ir tinkamą, efektyvią odos priežiūrą namuose. Skinny klinikos specialistai rekomenduoja:

NOON RETINOL CHARISMA INTENSE 1%. Prieš odos senėjimą nukreipta sustiprinto poveikio priemonė, kuri atjaunina, stiprina, šviesina odą, gali padėti suvienodinti odos toną ir mažinti raukšles.

NOON REFORM EYE CREAM. Ypatingai stipraus poveikio paakių kremas – 5 viename, skirtas mimikos raukšlėms, paburkimams ir tamsiems ratilams mažinti.

  • Gali padėti sumažinti mimikos ir gilesnes raukšles,
  • Mažina paburkimus,
  • Apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų,
  • Stangrina odą,
  • Šviesina tamsius ratilus.

NOON VIT C SERUM 11S. Šios priemonės sudėtyje yra aukšta koncentracija stabilių vitamino C darinių. Inovatyvi prieš senėjimą veikianti veikliųjų medžiagų kombinacija užtikriną gilų priemonės prasiskverbimą į odą. Vitaminas C (11%) veikia kaip efektyvus, šviesinamąjį poveikį turintis komponentas, jis neutralizuoja laisvuosius radikalus visuose odos sluoksniuose. Vit C Serum 11S aktyvina kolageno gamybą ir didina kolageno skaidulų kiekį.

NOON LACTOCERAMIDE-15. LactoCeramide-15 puikiai tinka anti-aging procedūroms, nes sudėtyje yra 15% pieno rūgšties ir 2, 3 ir 6 tipų keramidų. Efektyvus AHA ir DermShield technologijos derinys leidžia naudoti kremą skirtingiems odos tipams, įvairiais metų laikais, nejaučiant odos sudirgimo ar sausumo.

  • Stimuliuoja odos atsinaujinimą
  • Ženkliai sumažina įvairių tipų raukšles
  • Pagerina odos vandens balansą ir odos barjerinę funkciją
  • Didina odos tankumą ir elastingumą
  • Mažina dėmes ir slopina pigmentacijos susidarymo procesus

 

Efektyviausias būdas užtikrinti aktyvią kologeno gamybą, siekiant geriausių rezultatų – tinkamos veido odos priežiūros priemonės bei neinvazinės atjauninimo procedūros, kurios būtų pritaikytos Jūsų odos poreikiams. Kad žinotumėte, kaip būtent Jums reikėtų prižiūrėti odą – susisiekite su Skinny Estetikos Klinikoje dirbančiais specialistais, kurie nustatys Jūsų odos tipą ir parinks patį teisingiausią, individualų gydymo būdą ar parekomenduos tinkamiausias veido odos priežiūros priemones!