Kas yra hiperpigmentacija ir kaip tai gydyti?

Pastebėjote tamsesnes dėmeles ant odos, tačiau nežinote, iš kur jos atsirado? Tai susiję su odos pigmentacija! Pigmentacija yra natūralus odos procesas, kurio metu melaninas, odos pigmentas, gaminamas odos ląstelėse. Melaninas apsaugo odą nuo saulės spindulių žalos ir suteikia jai spalvą. Tačiau, kai oda gamina per daug melanino, tam tikros odos vietos gali tapti tamsesnės nei aplinkinė oda. Tokia odos būklė vadinama hiperpigmentacija. Ji gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant saulės nudegimą, amžių, hormonus ir tam tikrus vaistus. Ši odos būklė nėra pavojinga, tačiau gali sukelti estetinį diskomfortą. Kokie galimi hiperpigmentacijos gydymo būdai, skaitykite straipsnyje!

 

Kodėl reikėtų gydyti hiperpigmentaciją?

Dažnai, teikiame didelį dėmesį savo išvaizdai, kaip charakterio, asmenybės ar patikimumo atspindžiui. Tai mūsų vizitinė kortelė pasauliui ir ji turėtų atrodyti gerai! Hiperpigmentacija įprastai atsiranda veido srityje, todėl gydymo tikslas dažniausiai – kosmetinis. SKINNY klinikoje atliekamų hiperpigmentacijos gydymo procedūrų metu galima:

 • Sumažinti arba atsikratyti įsisenėjusių amžiaus ar saulės sukeltų dėmių;
 • Atkurti sveiką odos išvaizdą ir tolygią veido spalvą;
 • Dauguma gydymo procedūrų skatina natūralaus kolageno ir elastino gamybą, kurių dėka oda stangrėja bei lygėja.

Ar hiperpigmentacijos gydymas man tinkamas?

Hiperpigmentacijos gydymo tikslas – sulyginti veido spalvą, pašalinti nepageidaujamas dėmeles, todėl, jei susiduriate su šiais hiperpigmentacijos tipais ir manote, kad tai yra trūkumas, rekomenduojame pradėti hiperpigmentacijos gydymo kursą:

 • Melasma: tai rudos dėmės, dažniausiai atsirandančios ant veido, kaklo ir dekoltė. Melasma paprastai atsiranda dėl hormonų pokyčių, pavyzdžiui, nėštumo metu.
 • Chloasma: tai rudos dėmės, įprastai atsirandančios ant veido. Chloasma taip pat gali atsirasti dėl hormonų pokyčių.
 • Lentigo: tai rudos dėmės, atsirandančios ant veido, rankų ir kojų. Lentigo atsiranda dėl saulės spindulių poveikio. 
 • Použdegiminė hiperpigmentacija: tai tamsios dėmės, kurios gali atsirasti po odos uždegimo, pavyzdžiui spuogų ar aknės. 
 • Hormoninė hiperpigmentacija: tai tamsios dėmės, kurios gali atsirasti dėl hormonų pokyčių, pavyzdžiui, nėštumas ar menopauzė.

Kaip gydoma hiperpigmentacija?

Nors hiperpigmentacijos gydymo rezultatai priklauso nuo pigmentacijos intensyvumo, odos tipo ir individualios odos būklės, štai keletas procedūrų, atliekamų SKINNY klinikoje, siekiant išgydyti hiperpigmentaciją: 

 

 • Pirmiausia, esant lengvai hiperpigmentacijos formai, pagal individualius gydymo rezultatų norus, SKINNY klinikos specialistai parenka produktus, tinkamus gydyti hiperpigmentacijai. Vienas jų – Noon Azelaic Forte25 kremas, sudėtyje turintis Azelaino rūgšties ir padedantis šviesinti pigmentines dėmes.
 • Cheminiai pilingai – dar vienas efektyvus būdas gydyti hiperpigmentaciją. Rūgštinio pilingo, atliekamo SKINNY klinikoje, pagalba, saugiai pašalinamas viršutinis odos sluoksnis. Tai ypač efektyvi priemonė odos ląstelių atsinaujinimui, jaunatvinių spuogų gydymui, randelių, atsiradusių nuo spuogų, naikinimui, veido odos valymo procedūroms, odos tekstūros išlyginimui bei regeneracijai skatinti.
 • Norintiems išlyginti odos atspalvį ir vėl puikuotis skaisčia oda, rekomenduojamas pigmentinių dėmių šalinimas ELOS™ technologija. Tai šiuolaikinis metodas, skatinantis natūralų odos atsinaujinimą. Procedūros metu į ląsteles, kur sutrikusi pigmento gamyba, siunčiami bipoliniai radijo impulsai ir optinė šviesa. Šių dviejų energijų kombinacija įšildo nepageidaujamus darinius. Energija sutelkiama gilesniame odos sluoksnyje (dermoje), kur temperatūros pokyčiai paskatina gijimo ir atkūrimo procesus. 
 • Dar vienas būdas gydyti hiperpigmentaciją – procedūra Aleksandrito lazeriu. Aleksandrito lazeriu atliekama hiperpigmentacijos gydymo procedūra yra neskausminga ir trunka apie 30 minučių. Procedūros metu lazeris siunčia trumpus, intensyvius šviesos impulsus į tamsias dėmes. Šie impulsai suardo melaniną, o oda jį pašalina per natūralų odos atsinaujinimo procesą. Dėl procedūrų skaičiaus norimiems rezultatams pasiekti, rekomenduojame pasikonsultuoti su SKINNY klinikoje dirbančiais specialistais. 

 

Vasarą išryškėjo pigmentinės dėmės? Dabar puikus metas pradėti hiperpigmentacijos gydymą, kad galėtumėte ir vėl džiaugtis skaisčia, lygia ir stangria oda!