Kodėl yra būtinas giluminis odos valymas?

Veido oda yra labiausiai matoma mūsų kūno dalis, o taip pat – reikalaujanti išskirtinės priežiūros bei dėmesio. Kasdien žmogaus odą „puola“ įvairūs neigiami veiksniai: stresas, netinkama mityba, pasyvus gyvenimo būdas, rūkymas bei alkoholis. Visų šių blogų gyvenimo įpročių turėjimas daro įtaką ir odos sveikatai, todėl norint turėti švarią veido odą tik valyti ją įprastomis higienos priemonėmis nepakanka.
Kodėl įprastų priemonių valymui nepakanka?
Gali pasirodyti, jog valydami veido odą šveitikliais, vėliau prausdami ją prausikliais bei tonizuojant tonikais užkertame kelią nešvarumams, tačiau tai odos 100 proc. neišvalo, o kai kuriais atvejais ją net dar labiau sudirgina.
Taip yra todėl, kad oda kasdien susiduria su prakaitu, dulkėmis, šalčiu bei karščiu, kurie išderina odos pH, o naudojant makiažą veidas dar labiau teršiamas. Visi nešvarumai susimaišo su riebalinių liaukų išskyromis, kas ir kemša poras. Taip atsiranda maži juodi taškeliai komedonai, kurie labiau žinomi kaip inkštirai.
Tad paprastai tariant, valydami odą tik įprastomis kosmetinėmis priemonėmis paslepiame problemos paviršių, bet ne židinį.
Kokias veido valymo procedūras galime rinktis šiandien ir kuri iš jų yra pati efektyviausia?
Yra du odos valymo būdai: paviršinis veido valymas ir giluminis. Paviršinis veido odos valymas, kaip aptarta ankščiau, nepašalina problemos, tai yra kasdieninė odos priežiūra, reikalinga higienai palaikyti.
Giluminis veido valymas nėra kasdieninė procedūra. Tai speciali odos priežiūra, pritaikyta tam tikram odos tipui bei jos poreikiams. Galima išskirti 4 tokio valymo procedūras:
- Cheminis veido valymas. Tai reiškia, jog oda yra valoma kosmetinėmis priemonėmis, kuriuose yra vaisių rūgščių (kitaip AHA rūgštys). Procedūros metu rūgštis prasiskverbia į odą tirpdydama inkštirus bei nusluoksniuodama viršutinį odos sluoksnį. Prieš atliekant cheminį valymą rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju.
- Veido valymas ultragarsu. Tokia procedūra gali nepilnai išvalyti nešvarumus ir inkštirus, tačiau nuvalomos negyvos odos ląstelės ir oda prisotinama deguonimi.
- Vakuuminis veido valymas. Vakuuminiu aparatu sukuriamas neigiamas slėgis, kuris stimuliuoja kraujotaką, pagerina randelių, likusių po aknės, išvaizdą.
- Mechaninis veido valymas. Iš pradžių tokios procedūros metu oda nušveičiama, pašalinamos negyvos odos ląstelės. Tuomet oda tam tikromis kaukėmis šildoma ir garinama, o atsivėrus poroms yra išspaudžiami inkštirai. Tam, kad nekiltų infekcijų, oda yra dezinfekuojama, o po procedūros dedamos poras sutraukiančios, raminančios kaukės. Tai efektyviausia veido valymo procedūra, kuri padeda atsikratyti ne tik spuogelių, bet ir grąžinti odos spindesį.
Išvalyti visas užsikimšusias poras per vieną kartą nerekomenduojame, nes tai gali sukelti patinimą ir dar didesnį uždegimą. Patariame giluminį veido valymą atlikti iki 3 kartų per metus.
Susiję straipsniai

5 patarimai, kaip paruošti odą vasarai

Neinvazinės alternatyvos. Kuo galime pakeisti populiariausias plastines operacijas?
