Išsiplėtusios poros – ką su jomis daryti? 

Kasdien socialiniuose tinkluose yra vis labiau pabrėžiama nepriekaištingos odos išvaizda. Dėl lengvai naudojamų nuotraukų redagavimo programėlių, daugeliui darosi įprasta manyti, jog lengvai pastebimos poros yra rimta veido odos problema. Tačiau poros yra visiškai natūralus sveikos odos požymis ir bet kokiomis priemonėmis stengtis jų atsikratyti tikrai nereikia, nes tai tiesiog neįmanoma. Kiekvieno iš mūsų odos poros atlieka svarbią funkciją – odos porose yra plaukų svogūnėliai ir riebalinės liaukos, išskiriančias sebumą arba, kitaip tariant, natūralų odos aliejų. Taigi, odos pora – tai tiesiog kanalas, per kurį tiek plaukeliai, tiek riebalai pasiekia odos paviršių. 

Todėl negalvokite, kad matomos odos poros atrodo neestetiškai, tačiau sužinokite, kokie veiksniai gali turėti įtakos porų dydžiui ir kaip Jūsų odos priežiūros rutina gali sumažinti jų atsiradimą! 

5 veiksniai, kurie gali nulemti Jūsų porų dydį

Genetika. Pagrindinis veiksnys, lemiantis natūralų porų dydį yra mūsų genetika. Atsižvelgdami į tai, kokia yra Jūsų tėvų, senelių ar tolimesnių giminaičių oda bei odos problemos, galite sužinoti gana tikslią informaciją ir apie savo veido odą. Jeigu Jūsų poros yra genetiškai didesnės, dar didesniam jų formavimuisi įtakos gali turėti ir kiti veiksniai, pavyzdžiui – padidėjęs odos riebalų išsiskyrimas.

Hormonai. Testosteronas – pagrindinis hormonas, lemiantis mūsų odos sveikatą. Testosteronas aktyvina riebalinių liaukų veiklą, dėl kurios pagausėja odos riebalų išsiskyrimas bei išsiplečia odos poros.  Nors riebalai yra ne tik naudingi, bet ir būtini, norint palaikyti natūralų odos hidratacijos lygį, apsaugoti lipidų barjerą bei atitolinti senėjimo požymius, per didelis riebalų kiekis gali užkimšti bei išplėsti veido odos poras. 

Odos tipas. Riebi veido oda pasižymi padidėjusiu odos riebalų išsiskyrimu bei pakitusia jų sudėtimi, todėl ant riebios veido odos žymiai dažniau kaupiasi riebalų perteklius, negyvos odos ląstelės ar kiti nešvarumai. O tam, kad būtų galima sulaikyti riebalų perteklių ar nešvarumus odos poros pradeda plėstis ir tokiu būdu atrodo žymiai ryškesnės. 

Saulė. Tikriausiai jau ne kartą girdėjote, jog saulė – nėra Jūsų odos draugė. Jeigu nenaudojate tinkamos veido odos apsaugos, ultravioletiniai spinduliai pagreitina kolageno ir elastino skaidymąsi, dėl kurio sumažėja veido odos elastingumas. Kai oda tampa mažiau stangri, poros natūraliai atrodo labiau pastebimos.

Amžius. Bėgant laikui kolageno ir elastino gamybos lygis mūsų odoje mažėja. Tai sukelia ne tik odos elastingumą mažėjimą, bet ir padidėjusių porų atsiradimą. 

Patarimai, kurie gali padėti sumažinti išsiplėtusias poras

Išsiaiškinti, kuris iš aukščiau išvardintų veiksnių turi daugiausia įtakos Jūsų porų išsiplėtimui – svarbus žingsnis, ieškant tinkamo problemos sprendimo būdo. Tačiau dar svarbiau yra pasikonsultuoti su specialistu, kuris ištyręs Jūsų odos tipą, nustatytų individualiai Jums tinkantį gydymą ar parekomenduotų tik Jūsų odai tinkančias priežiūros priemones. Tačiau nenusiminkite, jeigu nei gydymas, nei specialios priemonės negali sumažinti Jūsų porų dydžio. Natūraliai didesnės poros yra geras dalykas! Kad oda būtų sveika ir graži poros turi labai daug kovoti, todėl naudodami tinkamas priemones ar atlikdami teisingas procedūras, galinčias išvalyti poras ir sustangrinti veido odą, galite užkirsti kelią tolimesniam porų išsiplėtimui.

Dažnai, siekiant greitų bei akivaizdžių rezultatų, naudoti tik kokybiškas odos priežiūros priemones, palaikančias kolageno ir elastino gamybos lygį bei natūralų odos ląstelių atsinaujinimą gali būti negana. Todėl siūlome išbandyti dvi efektyvias procedūras, kurios užtikrina greitus ir ilgalaikius rezultatus! 

Giluminis veido odos valymas

Tai procedūra, kurios metu yra atliekamas kruopštus mechaninis veido valymas. Giluminiam veido odos porų valymui paruošti yra naudojamas vėsiojo brinkinimo metodas, kuris nuvalo nuo epidermio paviršiaus negyvas ląsteles ir toksinus be terminio ir mechaninio poveikio bei nenaudojant tradicinių eksfoliantų. Šios procedūros dėka oda yra atstatomos apsauginės veido odos funkcijos, sureguliuojamas odos PH, oda yra giliai išvaloma, intensyviai sudrėkinama, nuraminta bei tampa skaistesnė ir lygesnė. Giluminis odos valymas neleis užsikimšti odos riebalinių liaukų latakams ir susidaryti inkštirams.

Frakcinis odos atjauninimas eTwo Sublative™

Jeigu išsiplėtusios poros atsiranda dėl kolageno ir elastino trūkumo, nesvarbu ar tai būtų saulės poveikis ar amžius, padėti išspręsti šia problemą gali frakcinis odos atjauninimas su Sublative™ technologija. Skirtingai nuo lazerinių procedūrų, naudojant Sublative™ technologiją, minimaliai pažeidžiamas epidermis, tačiau efektyviai paveikiamas viršutinės dermos sluoksnis. Frakcinio odos atjauninimo metu gydoma ne visa odos sritis – paliekami tarpeliai su sveikais audiniais, todėl gydomoje vietoje pradeda gamintis odos atstatomosios medžiagos, prasideda atsinaujinimo procesai ir visi odos pažeidimai ar netobulumai pradeda gyti. Dažniausiai šios procedūros geriausius rezultatus galima išvysti atlikus 3-5 procedūras, kas 4-6 savaites, tačiau odos būklės pagerėjimą galite pamatyti praėjus jau dviems savaitėms po pirmosios procedūros: oda taps lygesnė, stangresnė, sumažės ne tik susidariusios poros, bet ir smulkios raukšlelės. 

Efektyviausias būdas sumažinti išsiplėtusių porų atsiradimą, siekiant geriausių rezultatų – profesionalios veido odos valymo ar neinvazinės atjauninimo procedūros, kurios būtų pritaikytos Jūsų odos poreikiams. Jog žinotumėte kaip būtent Jums reikėtų prižiūrėti odą ir išvengti išsiplėtusių porų susidarymo – susisiekite su Skinny Estetikos Klinikoje dirbančiais specialistais, kurie nustatys Jūsų odos tipą ir parinks patį teisingiausią individualų gydymo būdą ar parekomenduos tinkamiausias veido odos priežiūros priemonės!