Ilgus metus blogai miegate? Galbūt Jums – bruksizmas?

Tikriausiai, nesuklysime sakydami, jog esate suaugęs, jei visi pokalbiai prasideda “Praėjusią naktį siaubingai miegojau”. Ir nesumeluosime, jeigu jau esate išbandę ne vieną gudrybę, siekdami kokybiško miego. Gudrybių, kaip užmigti, tikrai ne viena:

 

    • Melatonino turintys papildai
    • Tamsios užuolaidos
    • Specialios antklodės
    • Meditacijų programėlės
    • Raminančių garsų terapijos
    • Ypač dabar labai populiarus CBD aliejus

 

Užlenkėte po pirštą ties kiekvienu punktu, bet miego kokybės taip ir nepagerėjusi? Botokso injekcijos – gali būti būtent ta išeitis, kurios ieškote! 

Gydymas botokso injekcijomis blokuoja nervinius signalus, laikinai užkertant kelią raumenų susitraukimams. Tokiu būdu, yra sustabdomas bruksizmas ir išgelbėjama Jūsų miego kokybė.

 

 

Kas yra bruksizmas?

 

Tai dantų griežimas naktimis arba stiprus dantų sukandimas. Ši problema vargina apie 10% pasaulio žmonių. Šis skaičius nėra tikslus, nes tikrai ne visi žino, jog kenčia nuo bruksizmo. 

Kai kurie žmonės griežia dantimis dieną, kiti – naktį. Žinoma, daugybė žmonių daro tai ir dieną ir naktį. Tačiau, svarbiausia žinoti, jog dantų griežimas sukelia dantų, raumenų bei sąnario skausmus.

“Aš norėčiau teigti, kad bruksizmas yra miego sutrikimas, nes tai nėra įprastas elgesys miego metu”, – aiškina Michaelas Breusas, filosofijos daktaras, Los Andželo klinikos psichologas, dar žinomas kaip miego daktaras. „Žandikaulio sugniaužimas ir nuolatiniai judesiai priverčia smegenis pasilikti aktyvioje stadijoje… Taigi, žmonės, kenčiantys nuolatinį miego trūkumą, dažniausiai turi bruksizmą.“

Negydomas bruksizmas gali sukelti apatinio žandikaulio sąnario sindromą (TMJ) ir didelį dantų pažeidimą. Dėl atsiradusių pažeidimų, žmonės skundžiasi dantų jautrumu šalčiui,  karščiui bei bloga estetika, nes stipriai dyla dantys, lūžinėja plombos ar protezai. Pasitaiko atvejų, kai dantys nugraužiami iki pusės vainiko ar net iki dantenų. 

Remiantis miego medicinos skyriumi Harvardo medicinos mokykloje, tyrimai rodo koreliaciją tarp blogo miego ir lėtinių ligų, įskaitant diabetą ir širdies ligas, bei nuotaikos sutrikimų, tokių kaip depresija ar nerimas. 

Teigiama, jog prastas miegas gali sukelti depresiją ir nerimą, tačiau pabrėžiama, kad šie nuotaikos sutrikimai bei stresas, taip pat gali sukelti bruksizmą (nors tai gali būti ir šalutinis, kai kurių, vaistų poveikis arba miego apnėjos simptomas). „Aš norėčiau teigti, kad bruksizmas yra nerimo pratęsimas”, – sako miego daktaras Michaelas Breusas.

Ar įmanoma išsitreniruoti iš šio probleminio dantų griežimo? Miego daktaras Michaelas Breusas atkreipė dėmesį, jog mažiau streso – mažiau bruksizmo. Taigi, iš esmės, jums užtektų atsipalaiduoti. Lengviau pasakyti, nei padaryti, tiesa? 

Dažniausias bruksizmo gydymas – speciali burnos apsauga, kurią galima dėvėti per naktį. Pagal paciento dantų anatomines savybes pagaminta kapa, dedama ant dantų einant miegoti arba dienos metu, jog dantys vienas su kitu nesiliestų. Dėvint kapą žandikaulio sąnarys ir raumenys atsipalaiduoja, o dantų paviršiai saugomi nuo trynimosi bei išvengiama raumenų, galvos ar ausų skausmų.

Tačiau kitas populiarus gydymas – botulino toksino injekcijos.

 

Kaip botoksas gydo bruksizmą?

 

Gydant botulino toksinu, preparatas labai plona adata suleidžiamas į kramtomuosius raumenis. Procedūra labai trumpa ir neskausminga, o pasibaigus jai, pacientas gali laisvai kalbėti ir valgyti, tačiau nebegali stipriai sukąsti dantų ar jais griežti tokia didele jėga kaip iki tol. Suleidus botulino toksino, raumenys išlieka atsipalaidavę maždaug 3–6 mėnesius, todėl dalis pacientų dantų griežimo įprotį tiesiog pamiršta.

„Bet kokį bruksizmą galima gydyti botulino injekcijomis“, – aiškina dr. Ava Shamban, sertifikuota valdybos dermatologė, įsikūrusi Beverli Hilse, Kalifornijoje. „Kai bus užblokuoti nerviniai signalai, dantų griežimas išsispręs”. Jei kenčiate nuo žandikaulio bei dantų skausmo būtent dėl bruksizmo, patirsite palengvėjimą, kai botulino toksino injekcijos suveiks.

 

Ar yra šalutinių poveikių?

 

Šalutinis šių procedūrų poveikis nedidelis. Priklausomai nuo individualios kiekvieno paciento organizmo reakcijos, po injekcijų gali parausti, patinti sritis, kurioje buvo suleista preparato. Šių procedūrų yra negalima atlikti negalima atlikti nėščiosioms, maitinančioms mamoms, jei turite uždegimą ar sergate kraujo ligomis. Taip pat visada būtina informuoti bruksizmą gydantį gydytoją apie tai, kad jums jau buvo atliktos botulino toksino injekcijos.

 

Jei kenčiate dėl bruksizmo sukeltų nepageidaujamų padarinių – susisiekite su Skinny Estetikos Klinikoje dirbančiais specialistais, kurie parinks patį tinkamiausią ir teisingiausią individualų gydymo būdą!