5 būdai, kaip botoksas gali išgydyti dažnas šypsenos problemas

Tie, kuriems buvo atlikta plastinė operacija, žino, kaip net minimalus pokytis gali pakeisti gyvenimą. Tačiau neinvazinės procedūros, tokios kaip botulino toksino injekcijos, gali lygiai taip pat suteikti stebuklingų rezultatų. Raumenų judesius ribojantis neurotoksinas gali padėti išspręsti ne vieną problemą: nuo per didelio prakaitavimo ir dantų griežimo iki raukšlių mažinimo bei jų formavimosi. Viena populiariausių šiuo metu procedūrų yra lūpų “apvertimas” (angl. lip flip), tačiau tai tikrai ne vienintelis būdas, kaip botulinas gali pagerinti Jūsų šypseną.

Putlesnės lūpos be užpildo

Kaip jau minėjome, vienas iš šiuo metu populiariausių procedūrų yra lūpų “apvertimas”. Kaip tai veikia? Maži kiekiai, maždaug nuo dviejų iki keturių vienetų, švirkščiami būtent per viršutinės lūpos kraštą. Taip botulinu paveikiamas orbicularis oris raumuo, kuris paprastai traukia žemyn viršutinę lūpą. Suleidus injekciją į šį raumenį, lūpos viršus atsipalaiduoja ir „pasiverčia“ aukštyn, kad būtų sukurtas labai natūraliai atrodantis putlumo efektas. Tokiu būdu gali sumažėti atstumas tarp nosies apačios ir viršutinės lūpos krašto, kuris ilgėja senstant. Priklausomai nuo Jūsų unikalios anatomijos, tai gali atrodyti panašiai kaip chirurginis lūpų pakėlimas. Jei norite, kad jūsų rezultatai būtų šiek tiek didesni, visada galite atlikti lūpų “apvertimą” su užpildu, kad padidintumėte lūpų putlumą.

Dantenų šypsena

Kai šypsomės, mūsų raumenys suaktyvėja, tačiau kai kurie gali sukelti netinkamą dantenų linijos ir dantų santykį. Būtent, levator labii superioris ir zygomaticus raumenys, kurie eina nuo skruostikaulio arba žandikaulio iki burnos kampučių. Šie raumenys patraukia lūpas, kai šypsomės, tačiau per didelis traukimas aukštyn gali parodyti dantenas. Šiuo atveju, tobulino toksino injekcijos atpalaiduoja raumenis, taip sumažindamas lūpų traukimą aukštyn ir išspręsdamas “dantenų šypsenos” problemą.

Šio gydymo metu injekcijos vieta paprastai vadinama Yonsei tašku, kur susikerta minėti raumenys. Jei pažvelgsite į save veidrodyje, tai galite rasti nubrėžę tiesią liniją maždaug trijų centimetrų atstumu nuo burnos kampo ir vieno centimetro atstumu nuo šnervės krašto.

Draugiškesnė veido mimika

Jei žmonės Jūsų klausia, ar viskas gerai, nors tuo metu esate visiškai laimingas – turite angliškai vadinamą RBF (“resting bitch face”). Taip yra dėl to, jog dėl apatinės veido dalies depressor anguli oris  (DAO) raumenų hiperaktyvumo, paprastai sakant – susiraukia antakiai. Šis raumuo eina nuo Jūsų burnos kampų iki apatinio smakro šonų. Ilgainiui, net sukandus dantis, nejusdami suraukiame kaktą.

Botulino toksinu paveikiant DAO viršūnes, lūpų kampai atsipalaiduoja ir šiek tiek pakyla aukštyn. Galutinis rezultatas – neutralesni burnos kampučiai. 

“Rūkalių” raukšlės

Nors šios mažos vertikalios linijos dažnai susidaro dėl nuolatinio rūkymo, joms atsirasti įtakos turi gurkšnojimas per šiaudelį ir net bučiavimasis. Atsakingas raumuo yra jau minėtas orbicularis oris, kuris apgaubia visą burną, kad padėtų Jums sučiaupti lūpas. Suleidus labai mažus kiekius botulino toksino, prie lūpų kraštelio, labai paviršutiniškai, strateginėse vietose, galima atpalaiduoti raumenis, kuriuose formuojasi linijos, ir laikui bėgant tas raukšles sumažinti. Tai taikoma tiek viršutinei, tiek apatinei lūpoms.

Apelsino žievelės smakras

Yra daug būdų, kaip pavadinti šią susirūpinimo mimiką – akmenimis grįstas smakras, apelsino žievelės smakras, smakras su kauliukais. Tai sukelia mentinis raumuo, smakro raumuo, leidžiantis pakelti apatinę lūpą. Kai šis raumuo yra per daug aktyvus – gali sukelti smakro įdubimus, kurie ilgainiui gali tapti nuolatiniai. Dėl šios priežasties smakras gali atrodyti nelygios tekstūros ir sumažinti Jūsų gražią šypseną. Suleidus nedidelį kiekį botokso į abi raumens puses, raumenys nebus pernelyg susitraukę, išlygins “akmenukų” efektą ir suteiks jaunatviškesnę šypseną.

Turite diskomfortą keliančių problemų? Kreipkitės į Skinny Klinikos specialistus, kurie padės atrasti, kas tinka būtent Jums!