Viskas, ką reikia žinoti apie plaukų šalinimą Aleksandrito lazeriu

Plaukų šalinimas lazeriu – įvairiais mitais apipinta procedūra. Ar veiks? Ar skauda? Kas tai? Pirmosios tokios procedūros gal ir buvo netobulos, tačiau naujausios technologijos – itin pažangios. Apie tai, kaip veikia epiliacija Aleksandrito lazeriu, pasakojo „Skinny“ įkūrėja Zinaida Raškauskienė.

–     Kas yra lazerinė plaukų šalinimo procedūra?

–     Plaukų depiliacija lazeriu yra plauko folikulo ir aplinkinių ląstelių, iš kurių formuojasi plaukas, sunaikinimas. Plaukuose esantis pigmentas melaninas sugeria lazerio šviesą, nuo kurios plaukas sudega. Lietuvių oda, jeigu ji nėra įdegusi, priklauso šviesiai I-III tipo odai, todėl plaukų šalinimo procedūros estetinėje dermatologijoje Aleksandrito lazeriu yra efektyviausios.

 

–     Kodėl plaukų šalinimas lazeriu yra efektyviau už fotoepiliaciją?

–     Yra keli privalumai: lazerinės procedūros mažiaus skausmingos, nereikia naudoti jokio gelio ar laukti, kol plaukeliai išslinks. Lazeris yra medicinos prietaisas ir jo bangos tiksliau veikia patį plauką. Tuo tarpu fotoepiliacijoje naudojami intensyvios pulsinės šviesos aparatai skleidžia pluoštą spindulių, todėl neveikia tiesiai paties plauko ir melaninui t.y. plauko pigmentui, yra sunkiau sugerti tokių aparatų skleidžiamą šviesą. Plaukų šalinimas lazeriu yra paremtas naujausiomis technologijomis ir visiškai pilnai pašalina nepageidaujamus plaukelius.

 

–     Kokie lazerinės depiliacijos Aleksandrito lazeriu privalumai?

–     Pagrindinis privalumas, dėl ko daugiausiai pacientų renkasi lazerines procedūras – ilgalaikis švelnios odos efektas. Jau po pirmos procedūros rezultatas tampa matomas – plaukeliai suplonėja, praretėja, sulėtėja jų augimas, kol galiausiai visai iškrenta. Be to, neseniai savo klinikoje įsigijome naują Gentle Lase PRO-U aparatą – tai naujausia Gentle Pro Series sistema su Aleksandrito lazeriu. Juo labai džiaugiamės, nes šiam lazeriui yra prieinama bet kokia kūno vieta ir procedūra yra atliekama kokybiškiausiai. Svarbu paminėti tai, kad siekiant efektyvaus rezultato vienos procedūros neužteks. Kiekvienam pacientui jų skaičius yra parenkamas individualiai, tačiau 80 proc. atvejų prireikia vidutiniškai 4-6 procedūrų.

 

–     Ar ši procedūra skausminga?

–     Aleksandrito lazeryje yra įmontuota šaldymo sistema, kuri, veikiant spinduliams, vėsina odą ir taip nuskausmina procedūrą. Skausmo lygis gali priklausyti ir nuo odos jautrumo, tačiau procedūros metu gydytojai tai atidžiai stebi ir parenka geriausius metodus, kad išvengtumėte nemalonių pojūčių. Dėl to pacientas procedūros metu gali jaustis visiškai komfortabiliai.

 

–     Kokio pasiruošimo reikia prieš lazerinę depiliacijos procedūrą?

–     Rekomenduoju bent dvi savaites iki procedūros vengti saulės spindulių. Tad, jeigu planuojatės atostogas šiltuose kraštuose ir norite nepriekaištingos kūno išvaizdos, apie depiliacija lazeriu reikėtų pagalvoti kelis mėnesius prieš tai. O smarkiai saulės palepintai odai reiktų leisti išbalti ir atsigauti.

 

–     O  ko reikia vengti po depiliacijos?

–     Kiekvieną pacientą po procedūros asmeniškai konsultuoja specialistas, patariantis, ko reikėtų vengti ir kaip prižiūrėti odą iškart po depiliacijos. Rekomenduojame nesideginti bent dvi savaites, būnant lauke saugoti oda nuo tiesioginių saulės spindulių. Patariame naudoti kremus su specialiais apsauginiais filtrais tam, kad išvengti odos pigmentacijos. Taipogi kelias dienas susilaikyti nuo pirties bei nenaudoti kosmetikos, galinčios sudirginti odą. Elkitės su oda švelniai – palepinkite raminančiu arba vėsinančiu kremu.

 

–     Ką Jūsų klinikos „Skinny“ gydytojai su pacientu aptaria pirmos konsultacijos metu?

–     Pirmojo vizito metu mūsų klinikos gydytojai išklauso visų paciento norų, o apžiūrėję odos būklę – paaiškina veiksmų eigą, pristato specialiai jam sudarytą procedūrų kursą, pataria kaip prižiūrėti odą po procedūros, kokią kosmetiką geriausia naudoti, kokios gali būti odos reakcijos ir kaip joms atsiradus nuraminti odą. Pasitelkus nuolatinių klientų praktiką galiu teigti, kad nereikėtų bijoti plaukelių šalinimo procedūros. Ji yra visiškai saugi ir suteikia tokį efektą, kad savo švelnia oda galėsite džiaugtis labai ilgai.