Plaukelių šalinimo prietaisai namuose ar profesionalios Alexandrito lazerio procedūros?

Tikriausiai sutiktumėte, jog kūno bei veido plaukelių priežiūra neretai gali būti tikrai sudėtinga, o ypač – šiltuoju metų laiku.  Jeigu norite atsisveikinti su odos pleiskanojimu, vaškavimo ar skutimosi priemonėmis bei depiliacijos kremais – galite rinktis plaukelių šalinimo prietaisus namuose arba profesionalų plaukų šalinimą lazeriu. Žinoma, kiekvieną dieną rinkoje pasirodant naujiems įrenginiams, gali būti tikrai sunku nepasimesti tarp visų siūlomų plaukelių šalinimo būdų. Tokiu atveju, ekonomiškesni, namie plaukelius šalinti skirti prietaisai gali atrodyti priimtinesnis bei naudingesnis variantas, nei auksinio standarto plaukelių šalinimas Alexandrito lazeriu. Tačiau, koks iš tikrųjų yra geriausias pasirinkimas: epiliatorius ar ilgapulsinis Alexandrito lazeris?

Privalumai ir trūkumai: plaukelių šalinimo prietaisai namuose prieš profesionalias Alexandrito lazerio šalinimo procedūras

Technologija

Daugelis, namuose naudojamų prietaisų, plaukelius šalina, naudodami intensyvios impulsinės šviesos (IPL) technologija. Plaukelių šalinimo su IPL technologija veikiančiais prietaisais trūkumas yra tas, jog yra naudojamas šviesos spektras, o ne vienas tikslinis spindulys, pavyzdžiui, lazeris. Atliekant plaukų šalinimo procedūrą namuose, plataus spektro šviesos energijos impulsas paskleidžiamas po odos paviršių ir nukreipiamas į melaniną, kuris suteikia plaukų folikulams pigmentą. Prietaisu siunčiama šviesos energija, plauko folikule virsta šiluma, kuri pažeidžia folikulo struktūrą ir užkerta kelią plaukų augimui. Tačiau ši šiluma paveikia ne tik plauko folikulą, bet ir jį supančią odą, o ypač tiem, kurių oda yra tamsesnė ar įdegusi. Kitaip tariant, šios procedūros labiau tiks, jeigu Jūsų oda yra šviesi, o plaukai – tamsūs. 

Priešingai nei epiliatoriai ar kiti prietaisai su intensyvia impulsine šviesa naudojami namuose, profesionalios plaukų šalinimo procedūros su Alexandrito lazeriu yra auksinio standarto plaukų šalinimo būdas, tiek saugumo, tiek efektyvumo atžvilgiu. Tokios procedūros metu, antgaliu siunčiamas 755nm bangos ilgio šviesos impulsas (lazerio spindulys) odoje virsta šiluma, kuri paveikia tik ląsteles, atsakingas už plauko augimą, todėl aplinkui esantys audiniai lieka nepažeisti. Akimirką prieš lazerio impulsą, oda yra atšaldoma patentuotu dinamiško šaldymo metodu. Šaldantis skystis (kriogenas) yra purškiamas prieš pat impulsą ir atšaldo epidermį tiek, kad nejuntate skausmo, o audinys lieka apsaugotas nuo perkaitimo. Procedūros metu, lazerio impulsai yra parenkami pagal odos tipą, todėl procedūra gali būti atliekama tiek šviesiems, tiek tamsiems odos tipams. Tai yra itin saugus, neskausmingas ir efektyvus būdas šalinti plaukelius, net ir tuo atveju, jeigu oda yra alergiška ar jautri kitiems plaukelių šalinimo būdams. 

Išvada: remiantis technologija ir veikimo principu –  Alexandrito lazeris nepažeidžia odos ir yra saugesnis bei tikslesnis būdas, pašalinti plaukelius. 

Kaina

Tikriausiai nesuklysime pasakydami, jog daugumai epiliatorius asocijuojasi su mažomis išlaidomis ir patogiu naudojimu. Kadangi kaina yra nuo 100 eurų iki 450 eurų, epiliatorius gali būti ilgalaikis bei ekonomiškas pasirinkimas, sprendžiant plaukų šalinimo klausimą. Tačiau epiliatorius nėra amžinas ir jo naudojimo galimybės – ribotos. Dažnai, plaukų šalinimo prietaisai namuose greitai sugenda ir juos tenka keisti naujais, ypač, jeigu plaukelius ilgai šalinate didesnėse kūno zonose. Taigi, iš pirmo žvilgsnio epiliatorius gali pasirodyti tikrai geresnis pasirinkimas kainos atžvilgiu, tačiau kartais išlaidos gali būti daug didesnės, nei galite tikėtis.

Nors lazeriu plaukelius šalinti gali pasirodyti brangiau, nei šalinti epiliatoriumi – plaukelius šalinant lazeriu, rezultatai bus ilgalaikiai ir atlikus kursą Jums retai reikės papildomos procedūros, todėl tai yra geresnė investicija ilgalaikėje perspektyvoje. Profesionalus plaukelių šalinimas ne tik užkerta kelią tolimesniam plaukeliui augimui, bet ir gali padėti išvengti išlaidų, kurios gali atsirasti dėl odos pažeidimų, plaukelius šalinant epiliatoriais. 

Išvada: plaukų šalinimo prietaisai namuose gali pasirodyti pigesni, tačiau šis pasirinkimas ne visada išpildo visus lūkesčius. Daugeliu atvejų, išankstinė investicija į profesionalų plaukų šalinimą lazeriu gali pareikalauti žymiai mažesnių išlaidų.

Efektyvumas

Dažniausiai, epiliatoriai nėra pritaikomi pagal dydį, kitaip tariant, kiekvienas impulsas plaukelius šalins tik 3 kvadratinių centimetrų plote. Todėl jeigu norite plaukelius šalinsite didesnėje kūno vietoje, visas procesas gali pareikalauti nemažai laiko ar net kelių sesijų, priklausomai nuo prietaiso akumuliatoriaus veikimo laiko. Kadangi plaukelius šalinti turite patys, gali būti sunku tinkamai pasiekti kai kurias kūno sritis, pavyzdžiui: nugarą, šlaunų vidinę ir nugaros pusę ar kitas sunkiau pastebimas vietas. Plaukų šalinimo prietaisai namuose dažnai sukelia diskomfortą, tačiau kad ir koks nemalonus jausmas tai bebūtų – svarbu nedaryti pertraukų. Kodėl? Tokiu būdu galite praleisti kūno vietas, kuriose dar nepašalinote plaukelių arba atvirkščiai – dar kartą šalinti plaukelius toje pačioje vietoje ir tokiu būdu lengvai nudeginti savo kūno odą. 

Priešingai nei epiliatoriai, technologijos su Alexandrito lazeriu turi daugiau pritaikymo galimybių. Pavyzdžiui, jog būtų užtikrintas efektyvumas ir procedūros saugumas, Skinny klinikoje GentleLase PRO-U plaukelių šalinimo procedūra su Alexandrito lazeriu matuoja ir parenka optimaliausią impulso trukmę bei turi dviejų dydžių aplikatorius: didesnis gali greitai pašalinti plaukelius didesniame kūno plote, o mažesni – jautresnėse vietose, pavyzdžiui, plaukelius virš viršutinės lūpos. Su GentleLase PRO-U technologija galite pamiršti sudirgintą ar nudegintą odą – procedūros metu, prieš kiekvieną impulsą yra purškiama kriogeninė medžiaga, apsauganti audinius nuo įkaitimo, o Jus – nuo skausmo. Taigi, po procedūros galite pamiršti ne tik skausmą ar valandų valandas praleistas vonioje bandant plaukelius pašalinti patiems, bet ir nepašalintus plaukelius, sunkiai pasiekiamose vietose!

Išvada: turėti plaukelių šalinimo prietaisą namuose, gali būti naudinga, šalinant plaukus tik kai kuriose kūno zonose. Tačiau plaukelių šalinimo procedūros su Alexandrito lazeriu garantuos Jums tiek patogumą, efektyvumą, pašalintus plaukelius visose kūno vietose, tiek saugumą Jūsų odai. 

Įsipareigojimas

Nepriklausomai nuo pasirinkto plaukų šalinimo būdo – po pirmųjų plaukų šalinimo procedūrų Jums ir toliau augs plaukai. Taip yra todėl, kad plaukų folikulai paprastai turi trijų fazių ciklą, o bet kuris iš abiejų plaukų šalinimo būdų gali šalinti plaukus tik jų augimo stadijoje. Todėl, jeigu nusprendėte šalinti plaukus epiliatoriais ar lazeriu – būkite kantrūs.

Jeigu Jums yra sudėtinga atrasti laiko plaukų šalinimo procedūroms su Alexandrito lazeriu, tuomet namų prietaisai – patogesnis pasirinkimas. Tačiau tokiu atveju, turite pasirūpinti, jog plaukelius šalindami namuose laikysitės tinkamo grafiko. Daugumai epiliatorių optimalus laiko tarpas yra dvi ar trys savaitės. Jeigu praleisite šį laiko tarpą,  plaukų folikulai gali pereiti į “poilsio fazę” ir plaukų šalinimas taps nebeveiksmingas. Be to, namuose naudojamų prietaisų galia yra žymiai mažesnė, todėl tam, jog pasiektumėte tuos pačius rezultatus, kaip ir plaukų šalinimo su Alexandrito lazerius, turėsite atlikti daug daugiau procedūrų bei išlikti kantrūs, nes geriausiems rezultatams gali prireikti net 18 mėnesių.

Plaukų šalinimo lazeriu procedūros yra galingesnės, paveikiančios daug didesnį kiekį plaukų folikulų, todėl plaukelių augimas pradeda mažėti jau po pirmos procedūros. Tikslus procedūrų skaičius kiekvienam žmogui yra labai individualus, nes viskas priklauso nuo Jūsų plaukelių spalvos ir struktūros, Jūsų amžiaus, hormonų, bei kūno vietos, kurioje plaukeliai šalinami. Tačiau 80 proc. atvejų pakanka 4–6 procedūrų. 

Išvada: jeigu esate užimti ir savo grafike neturite laiko plaukų šalinimo lazeriu procedūroms – plaukų šalinimas namuose yra išeitis. Tačiau, jeigu galite skirti laiko plaukelius pašalinti profesionaliai ir žinote, jog patiems neišeis tinkamai to atlikti namuose – siūlome išbandyti ilgalaikį plaukelių šalinimą GentleLase PRO-U lazeriu.

Poveikis aplinkai

Mūsų veiksmų poveikį aplinkai reikia įvertinti prieš kiekvieną pirkinį. Nors namuose naudojamas prietaisas, per vieną plaukelių šalinimo seansą gali sunaudoti mažiau energijos, tačiau šie prietaisai – trumpalaikiai. Todėl dažnai juos tenka keisti naujais, o tokiu būdu visiškai neprisidedame prie aplinkos saugojimo. 

Nors profesionalūs plaukų šalinimo lazeriu prietaisai sunaudoja daugiau energijos, jie yra ilgalaikiai ir naudojant juos daugybei pacientų yra nekenkiama aplinkai. Pavyzdžiui, tokį įrenginį, kaip GentleLase PRO-U, galima atnaujinti, nekeičiant pačio prietaiso, todėl yra visiškai neprisidedama prie išmetamų elektroninių atliekų mūsų aplinkoje didėjimo. 

Išvada: pasirinkdami naudotis ne trumpalaikio veikimo prietaisais namuose, o profesionaliomis plaukų šalinimo lazeriu paslaugomis, galime padėti sumažinti išmetamų elektroninių prietaisų kiekį. 

Saugumas

Jeigu naudojate epiliatorių – saugumas turi būti pirmoje vietoje. Prieš šalinant plaukelius namuose Jūs privalote žinoti, koks yra Jūsų odos tipas, jog prietaisas, kurį naudosite, nepakenktų ar nenudegintų Jūsų odos. Epiliatorių naudoti yra rizikinga, jeigu Jūsų oda yra tamsesnė, įdegusi ar plaukai šviesesni. Jeigu turite strazdanų – išsiaiškinkite ar nereikia specialių nustatymų, jog nenudegintumėte odos. Kitokie nustatymai gali būti ir zonoms, šalinant plaukelius žemiau juosmens ar pažastyse, nes ten oda dažnai yra tamsesnė. Šiandien, parduotuvėse galite rasti epiliatorių, kurie automatiškai nuskaito Jūsų odą ir turi saugos užraktą, jog odai būtų užtikrintas saugumas. Tačiau įspėjame, jog yra atvejų, kai vartotojai vis tiek patyrė odos žalą.

Plaukų šalinimas su Alexandrito lazeriu yra saugesnis bei patikimesnis variantas. Pavyzdžiui, Skinny klinikoje GentleLase PRO-U plaukų šalinimo technologija, atsižvelgiant į Jūsų odos būklę, leidžia parinkti individualius parametrus, kurie užtikrina, jog procedūra bus atliekama saugiai ir efektyviau už kitus plaukelių šalinimo būdus. Taip pat, procedūrą atliekantis gydytojas su didele profesine patirtimi gali tiksliai diagnozuoti Jūsų odos tipą, efektyviai pritaikyti prietaiso parametrus, pašalinti plaukelius jautresnėse kūno vietose ar pasiūlyti saugesnes procedūras, būdingas tik Jūsų odos tonui ir plaukų spalvai.

Išvada: epiliatorių naudoti rekomenduotina tik tada, jeigu neturi pigmentacijos, Jūsų oda yra šviesi, o plaukai tamsūs. Kitu atveju, saugesnis pasirinkimas yra plaukelius šalinti profesionalų pagalba.

Kad plaukų šalinimas būtų kuo efektyvesnis ir saugesnis – atvykite į konsultaciją pas Skinny klinikos specialistus, kurie ne tik patars ir nustatys Jūsų odos tipą, bet ir padės pasirinkti tik Jums tinkantį plaukelių šalinimo būdą!