Šiandien valgome kitaip, nei dvidešimtojo amžiaus pradžioje.
Tačiau net jei maistą gaminatės patys, deja, jo sudėtinės dalys jau nebėra tokios pat kokybės. Paprastai tiekiama mėsa, gaunama iš gyvūnų, kurie auginami garduose ir šeriami pašarais, o ne žole atvirose ganyklose, o žuvis, pvz., lašiša, yra auginama uždaruose telkiniuose ir maitinama žuvies miltais, o ne jūriniais dumbliais. Tai turi didelę įtaką maistinei maisto vertei, o per tai ir mūsų ląstelėms, audiniams bei kūnui. „Zinzino“ „BalanceTest“ yra lengvas, savarankiškai atliekamas testas, skirtas patikrinti kraujo riebalų rūgštis, kurios atspindi jūsų valgomų riebalų sudėtį.
„BalanceTest“ – išdžiuvusio kraujo lašo testas (angl. „dried blood spot“, DBS), kuriuo, remiantis moksliniais tyrimais, riebalų rūgštys tiriamos taip pat tiksliai, kaip ir naudojant veninio kraujo mėginį. Tereikia kelių lašelių kraujo iš piršto galiuko, užlašinamo ant filtrinio popieriaus, o tai užtrunka mažiau nei minutę. „VITAS Analytical Services“* anonimiškai tiria kraujyje esančių 11 riebalų rūgščių koncentraciją** 98 % tikslumu. Rezultatas pateikiamas po maždaug 20 dienų svetainėje zinzinotest.com, kur pateikiama informacija apie Omega-6:3 balansą, Omega 3 koncentraciją, riebalų rūgščių apsaugos profilį ir ne tik.
*„Vitas“ yra GMP sertifikatą turinti užsakomųjų tyrimų laboratorija, jau 20 metų teikianti kokybiškus chromatografinius tyrimus, kuriems pasitelkiamos pažangiausios žinios ir technologija.
** Šios 11 riebalų rūgščių yra: palmitino rūgštis (PR), stearino rūgštis (SR), oleino rūgštis (OR), linolo rūgštis (LR), alfa linoleno rūgštis (ALR), gama linoleno rūgštis (GLR), dihomogama linoleno rūgštis (DHGLR), arachidono rūgštis (AR), eikozapentaeno rūgštis (EPR), dokozapentaeno rūgštis (DPR), dokozaheksaeno rūgštis (DHR).e.
Šis riebalų rūgščių analizės kraujyje metodas yra patvirtintas ir naudojamas atliekant mitybos tyrimus.
Ką testas išmatuoja?
Testas išmatuoja 11-os riebalų rūgščių, įskaitant sočiąsias, mononesočiąsias (omega-9) ir polinesočiąsias (omega-6 ir omega-3) riebalų rūgštis, kiekį. Atskirų riebalų rūgščių reikšmės pateikiamos lentelėje ir išreiškiamos procentine visų išmatuotų riebalų rūgščių dalimi. Palyginimui lentelėje pateikiamas vidutinis kiekvienos riebiosios rūgšties intervalas (remiantis duomenimis, gautais iš didelės subalansuotą jų kiekį turinčių žmonių grupės) kaip tikslinė vertė.
Matuojamas šių riebiųjų rūgščių kiekis:
Sertifikuotas testo rinkinys
„Zinzino“ išdžiovinto kraujo lašo tyrimas yra sertifikuotas kaip atitinkantis Europos reglamentą 98/79/EB dėl in vitro diagnostikos (IVD) medicinos prietaisų. Tai reiškia, kad testas ir visos jo sudedamosios dalys atitinka galiojančius įstatymus ir kitus teisės aktus, todėl rinkinys turi CE ženklą. TAIP APSKAIČIUOJAMI JŪSŲ REZULTATAI Išanalizuojama 11 riebalų rūgščių ir laikoma, kad bendra jų suma yra 100 %. Toliau nurodytoms 6 vertėms naudojame 7 riebalų rūgštis. Ištirtas kiekvienos iš 7 riebalų rūgščių kiekis apskaičiuojamas kaip procentinė 100 % dalis.
Apsaugos vertė
Pirmiausia apskaičiuojami šie 3 pripažinti sveikatos rodikliai:
Antrame skaičiavime kiekvienai rodiklio vertei priskiriamas toks pat svoris ir vertė nuo 0 iki 100, kuri dalinama ir 3 ir gaunama apsaugos lygio vertė, kuri turėtų viršyti 90. Tai nieko nesako apie asmens sveikatos būklę, jis tik parodo riebiųjų rūgščių apsaugos lygį. Pastaba! EPR ir DHR vertės skaičiavimams turi didelį poveikį. Jeigu EPR ir DHR procentinės vertės mažos, tuomet galima gauti labai mažas ar net nulines apsaugos lygio vertes.
Omega-3 indeksas
Omega-3 indeksas parodo dviejų pagrindinių jūrinių Omega-3 riebiųjų rūgščių EPR ir DHR procentines vertes. Bendrasis lygis neturėtų būti mažesnis nei 8 %, tačiau rekomenduojamas lygis yra 10 %. Omega-3 teikia daug privalumų, nes ji yra svarbiausia statybinė ląstelių medžiaga. Kraujyje, raumenyse ir audiniuose dominuoja EPR, o smegenyse, spermoje ir akyse – DHR.
Omega-6:3 balansas
Balansas skaičiuojamas dalinant AR procentinę vertę iš EPR procentinės vertės (AR / EPR), kuris išreiškiama kaip balanso santykis, pavyzdžiui 3:1. Omega-6:3 balansas turėtų būti mažesnis nei 3:1. Jei santykis didesnis nei 3:1, rekomenduojame keisti mitybos įpročius. Mažas omega-6 ir omega-3 santykis yra svarbus normaliam ląstelių ir audinių vystymuisi (homeostazei) ir padeda organizmui kontroliuoti uždegiminius procesus.
Ląstelių membranos laidumas
Laidumas skaičiuojamas dalinant dviejų sočiųjų riebalų procentinę vertę iš omega-3 procentinės vertės. Todėl, laidumo vertė nustatoma taip: (PR + SR) / (EPR + DHR), o rezultatas išreiškiamas laidumo indekso santykiu, pavyzdžiui 3:1. Mažesnis nei 4:1 laidumo santykis nurodo, kad ląstelių membranų laidumas yra pakankamas. Kuo daugiau membranoje sočiųjų riebalų, tuo membrana kietesnė. Ir atvirkščiai – kuo daugiau membranoje polinesočiųjų riebalų, tuo membrana elastingesnė. Ląstelės membranos sudėtis ir struktūra yra kritiškai svarbūs ląstelių sveikatai ir visam organizmui. Viena vertus, membrana turi būti pakankamai kieta, kad užtikrintų tvirtą ląstelių struktūrą. Antra vertus, ji turi būti pakankamai pralaidi, kad maistingosios medžiagos patektų į vidų, o nereikalingos medžiagos galėtų būti pašalintos.
Psichinis atsparumas
Ši vertė skaičiuojama dalinant AR procentinę vertę iš EPR ir DHR procentinių reikšmių sumos, t. y. psichinio atsparumo lygis = AR / (EPR + DHR). Rezultatas išreiškiamas kaip psichinio atsparumo santykis, pavyzdžiui 1:1. Santykis turėtų būti mažesnis kaip 1:1, kad smegenys ir nervų sistema būtų aprūpinta pakankamu ir subalansuotu omega-6 ir omega-3 riebiųjų rūgščių kiekiu. Kognityvinės funkcijos pagerėja vartojant daugiau jūrinių omega-3 EPR ir DHR. Vaikystė ir senatvė – tai du kritiniai etapai, kai žmogus yra ypač pažeidžiamas, o omega-3 trūkumas siejamas su prastesniais gebėjimais mokytis, atminties sutrikimais ir nuotaikos sutrikimais.
Arachidono rūgšties (ar) indeksas
AA indeksas parodo omega-6 riebiosios rūgšties arachidono rūgšties (AR) procentinę dalį nuo visų organizme aptiktų riebiųjų rūgščių. Geras vidutinis rodiklis yra 6,5–9,5 %, o optimalus siektinas rodiklis – 8,3 %. Arachidono rūgštis (AR) mūsų organizmui yra svarbiausia omega-6 rūgštis. Tai yra omega-6 suaktyvintų vietinių audinių hormonų, tokių kaip prostaglandinai, tromboksanai ir leukotrienai, kurių visi atlieka skirtingas funkcijas, gamybos vieta. Visgi bendra jų funkcija yra apsaugoti kūną nuo pažeidimų, ribojant infekcijos progresavimą arba sužeidimo daromą poveikį organizmui.
Kaip tai veikia?
Turite atlikti savo pirmąjį „BalanceTest“, o tada išsiųsti kraujo mėginį į laboratoriją ir anonimiškai užregistruoti savo testo ID www.zinzinotest.com. Rekomenduojame iš karto pradėti vartoti savo „Zinzino Balance“ produktų kasdienę dozę. Po 20 dienų sužinosite tikslius atskirų riebalų rūgščių ir mega-6:3 balanso rezultatus. Toliau vartokite „Balance“ produktus kaip rekomenduojama 120 dienų ir atlikite savo antrąjį „BalanceTest“, kad sužinotumėte, kaip pasikeitė jūsų riebalų rūgščių profilis. Jei jūsų pradiniai rezultatai parodys, kad Omega-6:3 balansas yra 3:1 arba geresnis, turėtumėte susisiekti su „Zinzino“, nes jums nereikia vartoti „Balance“ produktų.
Patarimai:
Sužinokite daugiau apsilankę www.Zinzinotest.com.